Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,443 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Slabá menstruacia

  , Autor: Patricia

  Dobrý deň, prosím o radu. V pondelok som mala dostať menštruáciu ale začala som špiniť už v piatok. Chcela som si posunúť o tie 3 dni menštruáciu koli dovolenke aby som dostala presne v pondelok tak som užila jednu tabletu Noretisteronu ale iba tu jednu viac nie nechala som to tak. Môžte to ovplyvniť menštruáciu? Mohlo to oslabiť cyklus ? Alebo jedna tableta nič nemôže poškodiť? Mám ju slabú skôr hnedú krv. Ale je pravda, že som schudla 5 kíl za mesiac intenzívnym cvičením. Je tá slabá menstruacia v poriadku? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užitím jednej tabletky Norethisteronu menštruačný cyklus neovplyvníte. Zmenou životného štýlu a pomerne rapídnym schudnutím mohlo dôjsť k ovplyvneniu menštruačného cyklu. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • slabá menštruacia

  , Autor:

  dobrý večer, pred asi 2 mesiacmi som bola u gynekológa ktorý vylúčil tehotenstvo aj cysty a predpísal mi antikoncepciu, asi o týždeň som mala dostať menštruáciu ale došiel iba krvavý výtok počas ktorého som začala brať antikoncepciu lebo som si myslela že mi normálne začala menštruácia keďže som ju očakávala, trvalo to asi 4 dni, dobrala som blister a normálne mi prišla menštruácia, chcem sa spýtať či môžem vylúčiť tehotenstvo...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bolo tehotenstvo vylúčené pred začatím užívania hormonálnej antikoncepcie a tabletky ste užívali a užívate pravidelne, tehotenstvo je veľmi málo pravdepodobné.

 • Norethisteron

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, včera som sa Vas pytala o tom Norethisterone a silnejšej menštracie po ňom: Ďakujem za odpoveď. Mám 50 rokov a som v perimenopauze. Bola som na endokrinologii a doktorka mi diagnostikovala insuficienciu lutealnej fazy. Čo to prosim Vas znamená?Teraz by som mala menzes dostať v sobotu, ale od včera 25 dňa cyklu mam len jemne krvave špinenie. Neviem, či je to zase len to špinenie pred menzesom, alebo taka slaba menštruacia. Mám pobolievanie v podbrušku a križoch, ako pri menštruacii. Je to druhy cyklus po Norethisterone.A ta Provera by mala pomocť na moje problemy podľa Vas? ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, luteálna fáza je jedna zo 4 fáz menštruačného cyklu. Hormonálne poruchy môžu byť na úrovni jednej, alebo viacerých naraz. Nedostatočné fungovanie vašich hormónov plodnosti môže spôsobovať krátku luteálnu fázu, predmenštruačné špinenie, pomenštruačné hnedé špinenie, ... Nepravidelnosti menštruácie alebo neplodnosť môžu byť prvým prejavom nadmerného vylučovania prolaktínu, čo sa od začiatku prejavuje ako porucha luteálnej fázy. Provera je gestagén, teda hormón, ktorý sa používa pri liečbe dysfunkčného krvácania, vyvolaného hormonálnou poruchou, po vylúčení organickej poruchy,
  liečbu endometriózy a aj na potlačenie účinkov estrogénov na sliznicu maternice u žien po menopauze. Keďže nepoznám presné výsledky hormonálneho profilu, neviem sa objektívne vyjadriť. Skúsiť môžete užívať vitamín B6 v dávke 200-600mg/deň. Čo sa týka súčasného krvácania, alebo špinenia, môže sa jednať o menštruáciu. Po Norethisterone sa cyklus môže znepravidelniť ešte viac. Postupujte podľa odporúčaní lekárov, ktorý majú k dispozícii kompletné výsledky. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach sa ich nebojte kontaktovať a pýtať.

 • Slaba menstruacia trvajuca deň

  , Autor: Lia231

  Dobrý deň , chcela som začať užívať antikoncepciu kvôli úprave cyklu. V deň ked sa objavilo krvácanie som užila prvú tabletku no na druhý deň a ani potom sa krvácanie neobjavilo. Môže za to tabletka alebo som začala zle užívať antikoncepciu ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám všetky nepravidelnosti Vášho menštruačného cyklu, ale ak ste nadobudli presvedčenie, že dnes sa začala Vaša menštruácia a začali ste s užívaním hormonálnej antikoncepcie, tak v nej pokračujte. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Slabá menštruácia

  , Autor: Simona222

  Dobrý večer,chcela by som sa vás opýtať,či je normálne a v poriadku,že po prvom pohlavnom styku(5 mesiacov dozadu) mám slabšiu menštruáciu i ked je pravidelná,niekedy prišla skôr,ale je veľmi slabá,trvá maximálne 4 dni,pričom deň alebo dva normálne krvácam.Mám mať obavy z tehotenstva?
  Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je menštruácia pravidelná, nekrvácate mimo cyklu ani nemáte bolesti, alebo nebadáte žiadne iné odchýlky, netrápil by som sa. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach, ako aj pri podozrení z tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa. Ako prevenciu nechceného otehotnenia odporúčam užívanie antikoncepcie. Ohľadom výberu druhu a formy sa poradte so svojim obvodným gynekológom.

 • Menstruacia

  , Autor: 123

  Dobry den, chcem sa opytat uz asi 4 dni mam da sa povedat jemne krvave spinenie pred tym som mala asi 3 dni hnedy vytok? Moze to byt slaba menstruacia? Alebo nasledkom stresu? Viem ze tehotna nie som a beriem momentlane antibiotika proti vytoku. Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže neviem, kedy ste mali poslednú menštruáciu, či ju máte pravidelnú, či neužívate hormonálnu antikoncepciu, odpovedať na Vašu otázku preto celkom neviem. Mohli ste dostať menštruáciu, aj stres vplýva na menštruačný cyklus. Aj niektoré antibiotiká môžu spôsobovať výtok z pošvy. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.