Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,398 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • meskanie

  , Autor: Iveta

  Dobrý deň. Prosím vás som 2roky po pôrode. Konečne som si myslela že sa mi upravil menzes. Aj ked bol nepravidelný zo začiatku 50 dnový potom 35 dnový. Tento mesiac som opäť nedostala. Mešká 8deň. Chcela by som sa spýtať čim to môže byt spôsobené. Test som si skúšala robiť bol negatívny. Svojmu gynekológovi som objednana az v júni. Ďakujem za vašu odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po pôrode niekedy dôjde alebo k upraveniu menštruačného cyklu alebo k znepravidelneniu. Odsledujte si to, ak je vylúčené tehotenstvo a nepravidelný cyklus chcete mať pravidelný, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám nasadí potrebnú liečbu.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Andrea

  Dobrý deň. Poslednú menštruáciu som mala 8.1., tento mesiac mi ešte neprišla.Posledný nechránený styk bol 31.1.Dnes 15.2. som si robila tehotenský test, negatívny. Myslíte keby som bola tehotná už by bol test pozitívny? A má vplyv na výsledok testu keď som na dnes v noci pila víno a test som si robila doobeda? Asi to s tým nemá nič spoločné ale radšej sa spýtam. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, alkohol nemá na vysledok beta-HCG vplyv. Skúste si zopakovať tehotenský test po 14 dňoch meškania menštruácie. Pre jednoznačné vylúčenie alebo potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň, vedeli by ste mi prosím poradiť. Mešká mi menštruácia 3 dni - mala som ju dostať 7.2.2020. Menštruáciu som mala pravidelnú, no posledné 3 cykly meškala 4 - 5 dní. Robila som si tehotenský test. Vyšiel negatívny. Bolesti v podbrušku sa striedajú. Raz ich pociťujem tak, že utekám na WC s tým, že menštruácia dorazila, inokedy cítim len silné pichnutie a potom opäť necítim nič. Ďalší problém, ktorý ma trápi je je bolesť žalúdka, ktorá je niekedy naozaj veľmi silná. Žalúdok ma bolel deň pred menštruáciou, dva dni bolo všetko fajn a bolesť sa opäť vrátila. Okrem toho ma zvykne pichať aj v krížoch, konkrétne najviac na ľavej strane. Kríže ma stále zvyknú bolieť práve pred menštruáciou, teraz je bolesť ťažšia a nebolí stále, časom mizne a opäť sa vráti. Podobne asi ako žalúdok. Môžete mi poradiť, čo by to mohlo byť? Počkať ešte, či sa menštruácia nedostaví alebo vyhľadať odbornú pomoc gynekológa? Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  obrý deň, bolesti krížov sa v období menštruácie môžu vyskytovať. Čo sa týka bolesti žalúdka, k tomu sa Vám neviem vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte gastroenterológa, nepoznám bližšie okolnosti, môže sa jednať o nadmernú produkciu žalúdočných štiav, o zápal žalúdka spôsobený napríklad Helicobacterom pylori,... a nemusí to byť vôbec bolesť žalúdka. Tri dni meškajúca menštruácia, aj s ohľadom na pár dňové meškanie posledné mesiace, ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, pri 12 - 14 dní meškajúcej menštruácii si realizujte tehotenský test., skôr to nemá zmysel. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne aj obvodného lekára, ktorý Vám môže vystaviť výmenný lístok ku gastroenterológovi.

 • Riziko tehotenstva?

  , Autor:

  Dobrý deň mešká mi menzes 10.den mámnepravidelný cyklus, počas minulého menzesu som mala chripku a aj počas ovulacie stale prebiehala, atb som nebrala, o týždeň nato sme mali s priateľom nechránený sex, ejakulat išiel mimo a hned sa utrel je šanca otehotnieť alebo je meškanie kvôli chorobe?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Ak máte apriori nepravidelný cyklus a do toho ste ochoreli, meškanie môže byť spôsobené aj týmito okolnosťami. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, rovnako tak pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach.

 • Meškanie menstruacie

  , Autor: Gabi1978

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Mojej 14 rocnej dcere od januára meska menstruacia. Teraz 2 x by mala dostať a nic. Tehotná nie je tak neviem ci to je nejaká porucha alebo treba ísť k lwkarovi. Menstruaciu ma už rok a doteraz nebol ziadny problem. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch menštruovania je pomerne časté, že menštruácia pár mesiacov vynechá, nemusíte sa obávať. Ak dcéra nemá žiadne ťažkosti, odsledujte to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte obvodného gynekológa.

 • Časté meškanie menštruácie.

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Mam taky problém ze uz vyse pol roka každa menštruácia mi mešká minimálne 2 a maximalne zatiaľ 6 tyzdnov. Zistili mi HPV vírus a som sledovaná každého pol roka ale mi vravia ze s tým to nemá nič spolocne. Naposledy som mala menštruáciu 2. 11 a odvtedy čakám. Mam bolesti v podbrusku, brucho nafúknuté a boli ma veľmi pohlavný styk s mojim partnerom. Ako keby mi nožov pichali v podbrusku. Žijem na Kanarskych ostrovoch a už neviem ako sa dožadovať pomoci pretože od novembra som bola u doktora nech ma konečne pošlú na gynekologiu a jedine co mi hovoria je ze musím počkať a byť trpezlivá. Ale to je ťažko pri tých bolestiach. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, určite odporúčam návštevu gynekológa. Na základe podpisovaných ťažkosti sa viem len ťažko objektívne bližšie vyjadriť. Môžete mať napríklad endometriózu. Ak máte potvrdené HPV, určite odporúčam očkovanie a starostlivé kontroly cytológie.