Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
5,966 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • meskanie

  , Autor: Iveta

  Dobrý deň. Prosím vás som 2roky po pôrode. Konečne som si myslela že sa mi upravil menzes. Aj ked bol nepravidelný zo začiatku 50 dnový potom 35 dnový. Tento mesiac som opäť nedostala. Mešká 8deň. Chcela by som sa spýtať čim to môže byt spôsobené. Test som si skúšala robiť bol negatívny. Svojmu gynekológovi som objednana az v júni. Ďakujem za vašu odpoveď

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, po pôrode niekedy dôjde alebo k upraveniu menštruačného cyklu alebo k znepravidelneniu. Odsledujte si to, ak je vylúčené tehotenstvo a nepravidelný cyklus chcete mať pravidelný, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám nasadí potrebnú liečbu.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer, zaujímal by ma váš názor. 1.6 som mala dostať menštruáciu, zvykla meškať a tak tomu bolo aj teraz. Po pár dňoch meškania sme mali s priateľom nechránený pohlavný styk. Keď sa menštruácia nedostavila ani naďalej, spravila som si tehotenský test kt. vyšiel negatívne. Ani neskôr menštruácia neprišla a navštívila som gynekológičku kt. mi povedala, že mám vysoko sliznicu a buď mi už prídu alebo tehotenstvo. O týždeň neskôr som išla na kontrolu stým, že stále nič. Bola tam iná doktorka, ktorá mi povedala, že sliznicu mám nízko a tehotenstvo vylučuje. Tak som čakala a čakala, včera som mala dostať už druhú menštruáciu ktorá mi tiež neprišla ale test je stále negatívny, teda aby som upresnila, na jednom vyšiel duch ale na druhom nie. Styk sme mali prvý júnový týždeň, čo znamená, že by som bola približne 2-3 týždne po oplodnení. Býva mi nevoľno a mám kŕče v podbrušku ako pri menštruácii ale raz na jednej, raz na druhej strane, sú nepravidelné a prejdú dosť rýchlo. Môže sa podľa vás jednať o tehotenstvo? Ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo nie je vylúčené. Pre jednoznačné stanovenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na betaHCG jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo a stanoví ďalší postup. Na USG včasná gravidita nemusí byť vidieť. Dôležité je aj vylúčiť patologické tehotenstvo v zmysle mimomaternicového tehotenstva.

 • Meškanie

  , Autor:

  Dobrý deň, mešká mi to už 13 dní. Tehotná nie som.
  Bežne mi to mešká tak 2-7 dní, ale 13 dní mi to ešte nemeškalo. Chcem sa opýtať, čím to môže byť. Nemôže to byť zmenou počasia, horúčavami? Vonku sú 40tky. Či to nie je nejaký šok pre telo.
  Naozaj neviem čím to môže byť. Vždy pred menštruáciou asi týždeň, ma bolia prsia. Už ma bolia asi 3 dni, takže zrejme v najbližších dňoch už dostanem. No bojím sa čím to je, že mi to toľko mešká. Či nemusím stresovať???
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov. Ak máte nepravidelný menštruačný cyklus a tehotenstvo je s istotou vylúčené, nemusíte sa stresovať. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie

  , Autor:

  Dobré ráno veľmi sa bojim že som tehotná s priateľom sme mali 10.6 nechránený pohlavný styk, menštruáciu mám vždy nepravidelnú, naposledy som ju mala 25.mája,teraz som mala dostať 27júna ale stále som nedostala. Tažkosti nemám žiadne ani zle mi nieje. Už dva dni nemám ani žiadny výtok. Je možne ze som tehotná?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo nie je vylúčené. Pre jednoznačné vylúčenie alebo potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo?

  , Autor:

  Dobrý deň, v utorok (18. 6.2019) som bola u svojej gynekológičky stým, že mi menštruácia mešká 17 dní ale testy sú negatívne. Ona povedala len toľko, že mám sliznicu vysoko ale ešte tam nič nevidí. Menštruácia sa ani do dnes nedostavila, už to je 21 dní. Myslíte, že sa môže jednať o tehotenstvo? Menštruácia mi ešte takto nikdy nemeškala, maximálne týždeň aj to zriedkavo. Spomínala aj to že mám polycystické vaječníky ale nechápem čo tým chcela povedať.. Vopred ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, tehotenstvo Vám vie obvodný gynekológ zistiť odberom krvi na beta HCG alebo ultrazvukovo. Polycystické vaječníky môžu spôsobovať meškanie menštruácie. Neviem aký postup zvolila Vaša obvodná gynekologička a keďže nepoznám všetky okolnosti ani informácie, bližšie sa vyjadriť neviem. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie ms

  , Autor: lola555511

  Chcem sa opytat, posledne 4 tyzne boli pre mna dost stresujuce (matura, prijimacky) a menstruacia mi uz meska 18 dni, mala byt 1.6., tehotna - urcite nie, styk nebol. Nikdy sa mi nic taketo nestalo, a na gyn. prehliadke v marci vsetko v poriadku. Chcem sa teda opytat ci mam este pockat na ms alebo uz navstivit lekara, pripadne aky by bol postup v mojom pripade, Ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, menštruačný cyklus je výrazne ovplyvňovaný rôznymi faktormi, hlavne stresom. Môže sa stať, že Vám jeden mesiac aj vynechá, ak bol veľmi stresujúci. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade akýchkoľvek nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.