Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,402 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Meskanie menstruacie

  , Autor: Daska

  Dobry den chcela by som sa spytat pred troma tyzdnami som mala plodne dni a nechraneny pohlavny styk menstruaciu som mala dostat stvrtok stale nic robila som si 2 , testy a obydva nechativne zatial mi meska menstruacia 3 den neviete preco mi to moze meskat ? A brala som pred tyzdnom antibiotika tak ci to nemoze byt aj z toho dakujem za odpoved daska

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám mešká menštruácia 3 dni, ešte to nič neznamená, antibiotiká môžu mať na menštruačný cyklus vplyv. Pri meškaní menštruácie 10 -14 dní si urobte baby test, pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade akýchkoľvek nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň. S priateľom som mala pohlavný styk bez ochrany počas plodných dní a nestihol vytiahnuť včas čiže je možné, že trošku sa urobil aj do mňa aj keď on vraví, že tabletka nebola potrebná. No pre istotu som ju zobrala. Hneď do hodiny som vzala tabletku Escapelle. Menštruácia mi meška pomaly dva týždne. No medzitým som krvácala na piaty a šiesty deň od užitia tabletky. Test som si už robila a oba vyšli negatívne. Je pravda že táto tabletka môže rozhádzať cyklus? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno emergentná antikoncepcia môže menštruačný cyklus znepravidelniť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení jednoznačne vylúči tehotenstvo a určí ďalší postup.

 • Meškanie menštruacie

  , Autor:

  Dobrý deň menštruácia mi mešká 11 dní, pociťujem pichanie v podbrušku a niekedy aj do pravého vaječníku, hormonálnu antikoncepciu neberiem 4 mesiac a s priateľom sa snažíme o bábo, môže mi menštruácia meškať ešte z toho vplyvu hormonálnej antikoncepcie alebo už s tým nemá nič spoločné? Kedy sa zvyčajne cyklus upraví? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak už neužívate hormonálnu antikoncepciu 4 mesiace, meškanie menštruácie s ňou nemusí vôbec súvisieť. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj v prípade pretrvávania ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať, menzes mi mešká už 5 dní je to v poriadku? Prvý menzes som dostala pred 2 mesiacmi, mam 14 rokov. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch menštruovania, v prvých mesiacoch môže byť ešte menštruácia nepravidelná, môže sa stať, že aj mesiac vynechá. Nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, som mladá študentka(20), MS mi mešká už 7 dní(posledná mi končila 20.6.) a začínam byť nervózna aj napriek tomu, že nemám veľmi pravidelný cyklus..s partnerom sme mali dvakrát od poslednej MS “nechránený sex”, ale 100% sa do mňa ani raz neurobil, pretože obidvakrát vsunul do mňa penis max 10krát a prestali sme kvôli mojim zdravotným problémom s klitorisom a pošvou(veľmi ma to svrbelo, našťastie to trvalo len 4 dni, doteraz neviem co to bolo)...brala som taktiež antibiotiká amoksiklav 7 dní, ktoré som však dobrala minulý pondelok(8.7.) a taktiež som momentálne na dovolenke v exotike pri mori....mohli moje meškanie spôsobiť tieto faktory(ATB+zmena prostredia) alebo je šanca, že som tehotná..? Dieťatko plánujem jednoznačne, avšak ešte s tým chcem počkať...Výtok mám normálny priesvitný(už cca týždeň)ako mávam zvyčajne pred menštruáciou, žiadne ine príznaky nemávam a ani teraz ich nemám...Čo mám robiť? Ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak už máte apriori nepravidelný menštruačný cyklus, meškanie menštruácie nemusí ešte nič znamenať. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk, možnosť tehotenstva nie je vylúčená. Spomínané ťažkosti v zmysle svrbenia mohli byť spôsobené vaginálnou infekciou. Užívanie antibiotík, zmena klímy a prostredia tiež má vplyv na menštruačný cyklus. Možností meškania menštruácie je u Vás viacero. Odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer, zaujímal by ma váš názor. 1.6 som mala dostať menštruáciu, zvykla meškať a tak tomu bolo aj teraz. Po pár dňoch meškania sme mali s priateľom nechránený pohlavný styk. Keď sa menštruácia nedostavila ani naďalej, spravila som si tehotenský test kt. vyšiel negatívne. Ani neskôr menštruácia neprišla a navštívila som gynekológičku kt. mi povedala, že mám vysoko sliznicu a buď mi už prídu alebo tehotenstvo. O týždeň neskôr som išla na kontrolu stým, že stále nič. Bola tam iná doktorka, ktorá mi povedala, že sliznicu mám nízko a tehotenstvo vylučuje. Tak som čakala a čakala, včera som mala dostať už druhú menštruáciu ktorá mi tiež neprišla ale test je stále negatívny, teda aby som upresnila, na jednom vyšiel duch ale na druhom nie. Styk sme mali prvý júnový týždeň, čo znamená, že by som bola približne 2-3 týždne po oplodnení. Býva mi nevoľno a mám kŕče v podbrušku ako pri menštruácii ale raz na jednej, raz na druhej strane, sú nepravidelné a prejdú dosť rýchlo. Môže sa podľa vás jednať o tehotenstvo? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo nie je vylúčené. Pre jednoznačné stanovenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na betaHCG jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo a stanoví ďalší postup. Na USG včasná gravidita nemusí byť vidieť. Dôležité je aj vylúčiť patologické tehotenstvo v zmysle mimomaternicového tehotenstva.