• Špinenie namiesto menštruácie počas užívania antikoncepcie

    , Autor: kaja-2

    Dobrý deň, užívam antikocepciu Belara 2. mesiac. 1.mesiac som mala celý špinenie a počas 7-dňovej pauzy som dostala menštruáciu ako vždy. Počas tejto 7-dňovej prestávky som mala menštruáciu necelé 2 dni a zvyšok iba špinenie. Antikoncepciu som užívala pravidelne a ani raz nevynechala. Je možnosť, že som tehotná alebo čím to je?

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je menštruácia trošku inšia, presne taká ako ste ju opísali, je to spôsobené hladinami hormónov, ktoré sa po vysadení antokoncepcie menia. Za predpokladu, že ste užívali antikoncepciu pravidelne, tehotná nie ste. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.