• Dlhá menštruácia

    , Autor: zuzzz

    Dobrý deň pani doktorka, existujú nejaké lieky na skrátenie menštruácie, príp aké by som mohla užívať pri mojej diagnóze? Mám za sebou dve operácie cýst, v oboch prípadoch bola diagnostikovaná endometrióza, druhú operáciu som mala v septembri 2013. Už vyše roka mám 12-15 dňovú menštruáciu, krvácanie je slabé (cyklus 28 dní). Myslela som, že to súvisí s cystou ale ani po operácii sa tento stav nezmenil. Všetci lekári, ktorým som sa doteraz sťažovala tvrdili, že to súvisí s endometriózou ale nikto to neriešil. Inak zdravotne som momentálne v poriadku, posledný ultrazvuk som absolvovala asi pred mesiacom, hormonálny profil mám tiež v poriadku. Existuje niečo, čím môžem dať svoju menštruáciu do poriadku? Nemôže byť takýto stav príznakom nejakého ďalšieho problému, ktorý by mi bránil otehotnieť, keďže sa snžím o bábätko?
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    bohužiľ, nedám vám inú odpoveď akú vám dali lekári predtým. Dlhá menštruácia je naozaj veľmi pravdepodobne spôsobená endometriózou, ktorá hoci bola z vajčníka odstránená, môže sa nachádzať ešte inde v malej panve, čo spôsobuje spomínaný charakter menštruácie. Otehotnieť s anamnézou endometriózy môže byť náročnejšie. V prípade, že sa vám nebude dariť dlhšiu dobu ako 6 mesaicov odporúčam navštíviť centrum asistovanej reprodukcie.