Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,341 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • slabé krvácanie

  , Autor: lenka2608

  Dobrý deň, mám taký problém s manželom túžime po bábätku. Mávam nepravidelnú menštruáciu. Meštruáciu som mala dostať 14.júna ale dostala som ju včera teda 17.júna ale mám ju niejakú inu, slabú a je taká hnedá vôbec nemám také intezívne krvácanie ako vždy pri menštruácii, ale bolesti mám presne také isté ako vždy pri menštruácii .Chcem sa spýtať prosím Vás či si mám spraviť tehotenský test alebo mám počkať kým mi skonči menštruácia...mám strach ak som tehotná či si môžem dať lieky proti bolesti alebo radšej nie! Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  kľudne si urobte tehoetnský test, mohlo však ísť len o anovulačný cyklus pretio je menštruácia slabšia a kratšia.

Podobné otázky

 • Menštruačné problémy

  , Autor: daska-2

  Dobrý deň, chcela som sa spýtať. Mala som slabú menštruáciu 3 dní a teraz mám bolesti v podbrušku aj na ľavej strane, čo by to mohlo byť? Nemusím sa obávať keď som mala slabú menštruáciu? Antikoncepciu beriem už 3 roky. Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie je krátke, či slabé krvácanie z vysadenia pomerne časté. K bolestiam sa Vám takto neviem vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvavý výtok

  , Autor: Majka221

  Dobrý den chcela by som sa opýtať. Či je krvavý výtok normálny. Od januara 2021 sa snažíme otehotnieť v mesiaci august mi meškala MS 6 dní test negat. Začala mi MS presne na 6ty deň meškania. Prve 3 dni veľmi slabé krvácanie co je u mňa veľmi neobvyklé. Potom jeden den silné a nasledne dalsie 2 dni slabé. Menstruacia sa skončila 2.10.2021 a dnes to je 5.10.2021 zase slabučko krvacam. Opäť tehu test negat. Je to normalne? P.S mam 0,3mm polip v maternici už niečo cez 1 rok. Na pravidelné kontroli chodim. Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Nemusí to byť iba tehotenstvo. Takto bez vyšetrenia sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Slabé krvácanie

  , Autor: natalka450

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ci by som mohla byť tehotná, menštruácia mi meskala 6 dní a teraz mam 2 deň ako slabu menštruáciu vďaka za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení jednoznačne vylúči alebo potvrdí tehotenstvo.

 • Menštruácia

  , Autor: Zuzka3

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať. Menštruáciu som mala dostať pred týždňom, avšak dostala som ju o 2 dni neskôr. Nie je to ani menštruácia, skôr úplne slabé krvácanie,ktoré trvá 4 deň. Len pár kvapiek krvi. Mám to považovať za menštruáciu? Predtým som mávala silnejšiu menštruáciu (4 dni). Čím to môže byť spôsobené? Alebo je možné, že ešte dostanem silnejšiu menštruáciu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Príčin aktuálne slabého krvácania, či špinenia, môže byť viacero. Môže sa jednať aj o menštruáciu. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, treba myslieť aj na to. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mohla mi tabletka Escapelle rozhodit cyklus?

  , Autor: Kiqaa

  Dobry deň,
  6 Aprila som uzila po nechranenom pohlavnom styku tabletku po .. partner do mna neejakuloval no bala som sa .. 5 dni na to 11.5 som dostala menstruaciu vyvolanu tabletkou a normalne dostavam menstruaciu 13teho … v máji sme mali znova prerušovany pohlavny styk.. len 13 maja sa menstruacia nedostavila a dostavila sa az 24 maja … 20 maja som si robila test ktory vysiel jasne negativny … a menstruacia 24 trvala a bola uplne normalna a 13 juna mi znova prisla menstruacia ktora bola tak isto normalna… 29 juna v case mojej pravdepodobnej ovulacie som mala veľmi malý vytok krvi cca 3-4 hodiny po sexe pri ktorom doslo aj k prstom .. a neviem ci mam toto spinenie zvalit na ovulacne krvacanie , spinenie z tabletky alebo nechty partnera .. a dnes je 14 jula a menstruacia zatial nikde.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie majú vplyv na menštruačný cyklus a môže dôjsť k jeho znepravidelneniu. Špinenie alebo slabé krvácanie v strede cyklu môže byť ovulačné krvácanie. Odsledujte si to. Deň meškajúca menštruácia ešte neznamená nepravidelný cyklus. Odsledujte si to.