• Duphaston

    Dobry den, chcela by som poprosit o radu. V aprili som dostala menstruaciu, ktoru mavam inak pravidelne a trva 5 dni, ale tato bola spociatku velmi slaba a ked trvala 11. den navstivila som moju doktorku a ta mi predpisala Duphaston, aby som ho brala 10 dni a po dvoch dnoch mi krvacanie skoncilo. Absolvovala som aj usg s tym, ze vsetko je v poriadku. Sucasne mi pani doktorka predpisala Duphaston aj na dalsie dva mesiace (snazim sa otehotniet uz vyse pol roka), vzdy od 16. do 25. dna cyklu s tym, ze teraz som ho mala zacat brat 30.5. No ja som zacala vcera krvacat v 13. den cyklu a nie som si ista ako brat ten Duphaston, teda ci mam pockat do 16. dna cyklu. Sacasne som teraz chora uz viac ako tyzden a 3 dni uzivam Augmentin na virozu. Moze sa brat Augmentin a Duphaston sucasne? Je taketo krvacanie normalne? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    ak je krvácanie pomerne slabé a nezosilňuje sa je možné, že ide o ovulačné krvácanie a ustane spontánne. V tomto prípade začnite užívať Duphaston až od 16 dňa cyklu. Ak je krvácanie ako menštruácia začnite užívať Duphaston hneď. Následne by bolo vhodné vyštrenie hormónov z krvi a terapia podľa výsledku.