Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,651 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • nepravidelna menštruacia

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň pani doktorka,
  chcela by som sa opýtať na pre mna neobvyklu menštruáciu,už druhy mesiac po sebe ju dostanem o 4dni skor,nikdy som taketo problemy nemala,minuly mesiac som bola aj u svojho gynekológa,s tým že ma pobolievala pravá strana brucha,načo mi predpísal tabletky zinnat 500, bolesti mi prestali ale ta menštruácia je stále zlá,a ešte jeden problem je tu že asi na 4den menstrucie uplne prestanem krvacat na cely jeden den a potom zase po dni zacnem,takuto menstruáciu mám asi 2 mesiace,v decembri som mala sponntány potrat,nebola som čistená,može to mať aj s tým súvis?a mám isť ešte raz k lekárovi ohladne tej menštruácie,pretože on mi povedal,že sa to upraví a ešte by sme chceli aj druhé dieťa(prvé tehotenstvo som mala bez problémov a komlikácii,dcéra ma teraz 2 roky),prosím poradťe mi ako dalej postupovať,ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  charakter menštruácie sa môže trošku zmeniť počas života ženy, no predpokladám, že takáto zmena môže súvisieť aj s užívaním antibiotík. Postupom času sa to pravdepodobne upraví,preto si nemyslím že sa máte prečo znepokojovať. Návšteva gynekológa teda nie je nutná.

Podobné otázky

 • nepravidelná menštruácia

  , Autor: M10

  Dobrý deň, pán doktor.
  Chcela by som sa iba spýtať. Mám diagnostikované POCS, od októbra 2020 do septembra 2021, som mala menštruáciu iba 5x za celé obdobie. V polovici septembra som musela absolvovať kyretáž, následne v októbri som sa dala zaočkovať. Od nasledujúceho októbra prichádza menštruácia každý mesiac. Nie je to pravidelný cyklus, ale prichádza. Mohlo by to mať súvis s jednou z týchto vecí, alebo ako sa hovorí je to iba zhoda náhod.
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je ničím nezvyčajným, že po kyretáži, či revízii dutiny maternice dochádza k úprave menštruačného cyklu. Očkovanie má síce vplyv na menštruačný cyklus, nemyslím si však, že spôsobilo úpravu cyklu.

 • Nepravidelná menštruácia

  , Autor: Kat01

  Dobrý deň. Mám taký problém že menštruácia mi chodila presne na 28-29 deň. No posledné dva mesiace mi prišla na 31 a tento mesiac už mám 34. deň a ešte mi neprišla. S priateľom sme na 30. deň mali pohlavný styk a na priateľom penise ostala krv, myslela som si že už mi prichádza menštruácia, lenže doteraz neprišla. Môže to byť nejaký problém? Dieťa neplánujeme a používame ochranu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pár dní meškajúca menštruácia ešte nemusí znamenať problém. Odsledujte si to. V prípade, že Vám bude menštruácia meškať dva týždne si realizujte tehotenský test. V prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Nepravidelná menstruacia

  , Autor: Laura.Var

  Dobrý večer pán doktor. Od vždy mám nepravidelnú menštruáciu. Prvého syna sa nám podarilo splodiť po 8 mesiacoch snaženia. Syna stále kojim ale chceli by sme druhé. Pokúšame sa uz niejaky polrok približne ale nedarí sa. Môže mat kojenie vplyv na otehotnenie ? Alebo poripade ako dosiahnuť pravidelnú menštruáciu ? Hak by som sa chcela vyhnúť. Veľmi pekne ďakujem za Vasu odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas obdobia kojenia sa menštruácia nemusí vyskytovať alebo je nepravidelná. Zvýšený prolaktín môže mať vplyv na otehotnenie. Počas kojenia sa menštruácia spravideľniť veľmi nedá. Ostáva Vám iba sa naďalej snažiť.

 • Nepravidelna menstruacia, Duphaston, tehotenstvo

  , Autor: Arlena

  Dobry den,
  mam 40 rokov a od 11/20 chybajucu menstruaciu. V marci som dostala menzes na zaklade pouzivania Duphastonu, ktory som vsak opat zacala pouzivat az 29.4. (2tb denne). Podla menstruacnej appky by tento den mal zodpovedat 1.dnu menstruacie (to som zistila neskor). Dna 1.5. vsak doslo k neplanovanemu nechranenemu styku. Chcela by som sa opytat, aka je moznost otehotnenia v tomto pripade, plus, kedy je vhodne urobit si tehotensky test a ci bude ukazovat realnu situaciu, ak pokracujem v brani lieku. Dakujem velmi pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa jednalo o obdobie menštruácie, tehotenstvo je málo pravdepodobné. Za daných okolností to však nie je úplne jednoznačné, preto sa tehotenstvo nedá úplne jednoznačne vylúčiť. Tehotenský test si pri nepravidelnom menštruačnom cykle realizujte v období očakávanej nasledujúcej menštruácie. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Nepravidelná menštruácia

  , Autor: Pavli

  Dobrý deň, mám 26 a stále mi mešká menštruácia niekedy aj 2-3 mesiace ale teraz sa mi stal opak že som dostala menštruáciu o 14 dní skôr .. mám veľmi silnú menštruáciu ešte sa mi to nikdy nestalo od 1.decembra som začala brať euthyrox na štítnu žľazu a mala som jedno mimomaternicové tehotenstvo kde mi odstránili pravý vajíčkovod (2019) a mala som jeden nechcený potrat (2020) môže to súvisieť stým ? Ku gynekologovi chodím pravidelne ..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin nepravidelného menštruačného cyklu môže byť viacero. Súvis to môže mať aj s nasadením hormonálnej endokrinologickej liečby. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní krvácania alebo pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.