Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,188 otázok , Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Mimo Cyklu

  , Autor: eny

  Dobrý deň, prosím Vás potrebovala by som poradiť. Mám 22 rokov, som bezdetná a už cca rok mám gynekologické problémy. Posledný menzes som mala 14. apríla 2013 a skončil 20. apríla 2013 - dnes ráno som začala špiniť /sem tam aj s prímesou krvi/ - hneď ráno som išla ku svojmu gynekológovi ktorý ma vyšetril a urobil aj sono / povedal, že je všetko v poriadku aj s maternicou aj vaječníkmi a graviditu nepotvrdil/ a pýtala som sa či to teda vyzerá na menzes a povedal že nie. Nikdy predtým som nekrvácala ani nešpinila mimo cyklu. Viete mi poradiť čím je to zapríčinené alebo aký problém to môže byť ? Môže prísť MS ale špinenie prestane? Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem.
  Odpovedá: MUDr. Lenka Reismüllerová
  Dobrý deň,
  bez vyšetrenia sa dá k tomu vyjadriť len veľmi ťažko, ale veľmi pravdepodobne ide o špinenie v čase ovulácie, ktoré sa niekedy počas cyklu ženy vyskytne. Potvrdilo by to ale až vyšetrenie hladiny hormónov, bez tohto vyšetrenia je to len dohad. Ak predpokladám správne, špinenie by malo ustať.
  Ďakujem za odpoveď. Ešte jedna otázočka prosím Vás -- od včera večera špinenie prestalo a krvácam ako pri MS. Včera mi doktor robil aj sono ale povedal že na MS to nevyzerá a že inak je všetko v poriadku.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň,
  bohužial len musím zopakovať čo som už písala, bez vyšetrenia hormónov a ultrazvuku vám neviem poradiť, počítajte to teda za riadnu menštruáciu. Na menštruačný cyklus má vplyv veľmi veľa okolností ako je stres, ochorenia, citové vypätie a mnohé ďaľsie "bežné" faktory.

Podobné otázky

 • Je to menzes?

  , Autor: Kelly

  Dobrý deň, bola som na gynekologickej prehliadke na 24dc,všetko bolo v poriadku,akurat lekár na moju sťažnosť že špinim aj 3krat mimo cyklu tak mi kázal prísť na ďalšie usg-premeranie sliznice,tesne po skončení ms.Kázali mi ozvať sa keď začne menzes,lenže som v rozpakoch keďže mam špinenie tmavo hnedej farby a také ako keď začína či končí menzes. A to sa začalo už v sobotu na 26dc a mala som aj jemné bolesti ako pri menzese,toto špinenie bolo prítomné aj včera a dnes na 28dc takmer nič len v podbrušku má boli.A ani migrénu som nemala čo mávam každý mesiac pred začatím menzesu.Je to podľa Vás menzes?či ten sa ešte spustí? Ďakujem

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, nepoznám bližšie okolnosti, pravidelnosť Vášho menštruačného cyklu. Ak mávate pravidelný cyklus s odchýlkou 2-3 dni, môže sa jednať o menštruáciu. Odsledujte si to, ak sa krvácanie nespustí do niekoľkých dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvacanie mimo cyklu

  , Autor: Nela

  Dobrý deň. Chcela by som sa informovat ohladom liekov norethisterone. 18/02/2018 som dostala menstruaciu, ktora trvala ako obvykle. Nasledne 09/03/2019 som zacala spinit a mala bolesti v podbrusku-navstivila gyn.pohotovost kde ma p.doktor utvrdil, ze je to ovulacne spinenie ktore neprejde do krvacania, urobil vnutorne sono na ktorom bolo vsetko v poriadku. Na druhy den som ale zacala krvacat presne ako pri menstruacii, v trvani 5dní pricom som navstivila uz svojho gynekologa ktory mi nasadil na 10dni norethisterone /1xdenne 5mg/Od zaciatku uzivania krvacanie aj spinenie vymizlo, ale dnes je to 8my deň čo norethisterone uzivam a zacala som znovu špiniť a mam bolesti ako na menstruaciu.
  Rada by som sa opytala na Vas nazor, prečo vlastne mohlo to mimo-cyklu krvacanie nastat a ci mam este douzivat norethisterone.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak máte pravidelný menštruačný cyklus, toho času by sa Vám mala dostaviť menštruácia. Norethisteron sa používa na zastavenie ovulácie a k prerušeniu dysfunkčného krvácania (krvácania z maternice, ktoré nie je viazané na menštruačný cyklus). Počas obdobia ovulácie môže dôjsť k špineniu. Norethisteron môžete doužívať tie dva dni, ako aj nemusíte, menštruácia sa Vám však už nezastaví. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Slabá menštruácia

  , Autor: Simona222

  Dobrý večer,chcela by som sa vás opýtať,či je normálne a v poriadku,že po prvom pohlavnom styku(5 mesiacov dozadu) mám slabšiu menštruáciu i ked je pravidelná,niekedy prišla skôr,ale je veľmi slabá,trvá maximálne 4 dni,pričom deň alebo dva normálne krvácam.Mám mať obavy z tehotenstva?
  Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak je menštruácia pravidelná, nekrvácate mimo cyklu ani nemáte bolesti, alebo nebadáte žiadne iné odchýlky, netrápil by som sa. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach, ako aj pri podozrení z tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa. Ako prevenciu nechceného otehotnenia odporúčam užívanie antikoncepcie. Ohľadom výberu druhu a formy sa poradte so svojim obvodným gynekológom.

 • Krvácanie mimo cyklu

  , Autor: Tina

  Dobrý deň pán doktor,
  Chcem Vás poprosiť o radu. S priateľom sme mali pohlavný styk a na druhý deň sa mi objavilo jemné špinenie kt pretrváva. Menzes mám dostať až na budúci týždeň. Už 4 mesiac beriem hak Lunytta a doteraz som nemala absolútne žiadne problémy. Tabletky beriem praví, nezabudla som na žiadnu, užívam stále v rovnakú hodinu. Bola som však trocha prechladnuta a v strese. Hak som nekombinovala so žiadnymi liekmi. Z čoho sa mohlo spustiť krvácanie? Keďže som začala krvácať po styku je možnosť že zostanem tehotná? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, krvácanie po pohlavnom styku nesúvisí so zníženým účinkom antikoncepcie. Je možné, že máte na krčku maternice ektrópium. Špinenie po styku si treba odsledovať. Niekedy sa počas užívania antikoncepcie stane, že žena zakrváca. Treba si to odsledovať. Pri pretrvávaní tažkostí by som navštívil obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň som 6 týždňov po cisárskom a už som dostala menštruáciu a už trvá 8 dní. Beriem už aj antikoncepciu a pred tým som mávala cyklus tak 5dní je to normálne že mám teraz dlhšie menštruáciu? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň
  je to normálne , zatiaľ vyčkajte, aj pri HAK a dojčení môže byť cyklus nepravidelný a môžte špiniť i mimo cyklus
  s pozdravom