• antikoncepia

    Dobrý deň, mám na Vás jednu otázku ohľadom antikoncepcie.
    Tento mesiac, v prvý deň menštruačného cyklu (ako mi povedala lekárka) som začala po prvý krát užívať antikoncepciu Zoely. No už prešlo 10 dní, a ja mám ešte stále menštruáciu. Nie je silná, ale už sa obávam že niečo nie je v poriadku, lebo trvá tak dlho a lekárka mi ešte povedala, že sa cyklus skráti aj na 4 dni. takže, je normálne, že sa cyklus predĺži keď sa antikoncepcia začne užívať? a či mám isť za svojou lekárkou?

    Dobrý deň,
    skrátenie cyklu nastane až po určitom čase, prvý menštruačný cyklu po začatí užívania antikoncepcie je častokrát sprevádzaný rôznymi nepravidelnosťami. Ak sa predĺžené krvácanie bude opakovať bude možno nutné zmeniť typ antikoncepcie, zatiaľ však nie je nutné žiadne vyšetrenie ani prehliadka u gynekológa.