• menstrucia pocas brania antikoncepcie

    Dobry den

    pred rokom som zacala brat antikoncepciu Diane35 brala som ju polroka a mala som normalnu pravidelnu menstruaciu sice slabsiu so slabsimi bolestami ako som bola zvyknuta. Ale na plet mi nezabrala tak mi lekar vymenil za Belaru. Pri nej som na konci prveho blistra jeden den vyzvracala tabletku a nenahradila ju druhou ( nemala som ziaden nahradny blister) pred menstruaciu som dva dni spinila potom dosla menstruacia a po nej som zase dva dni spinila. s tym spinenim to tak bolo dalsie dva mesiace. menstruaciu som mala este slabsiu ako pri Diane35 a bez bolesti a plet velmi zlepsila. Lekar mi Belaru nechal so slovami ze prve tri mesiace to je normalne. Teraz som dobrala prvy blister z dalsieho balenie a citilm slabucke bolesti vecer 19.3. som mala slabucke akoby spinenie ktore sa mi rano 20.3. zmenilo na velmi slabu mnestruciu. minuli mesiac mi mentruacia trvala len tri dni a potom len spinenie. teraz dufam ze budem mat normalnu menstruciu. a preto sa chcem opytat ci je normalne ze mam taku slabucku menstruaciu a ak by mi po prvom dni hned skoncila ci je to normalne?
    Prestudovala som cely letacik a na rocnu prehliadku mozem az v juny a ked som vravela o tomto lekarovy vravel ze to je normalne tak ci teraz ked budem zase spinit ci mam tabletky od 25.3. kedy davam prvu tabletku brat dalej alebo prerusit a ist k lekarovy?
    som z toho viacmenej zmetena nez vystrasena.
    A este sa chcem opytat ked mam balenie tabletiek na tri mesiace mam lekarovy ppovedat aby mi predpisal vecsie aby som tam mala aj jednu zaloznu paletu keby som nahodou zvracala lebo mala h nacku a potrebovala tabletku nahradit alebo si z trojmesacneho balenia mam jednu paletu vyhradit na nieco take? lebo potom budem mat nie na tri mesiace ale na dva. Tomuto trochu nerozumiem.
    Dakujem za opdoved

    Dobrý deň,
    charakter menštruácie sa môže počas užívania antikoncepcie meniť, môže sa menštruácia skracovať, znižovať sa jej intenzita, dokonca môže menštruácia úplne vymiznúť. Je to pre antikoncepciu absolútne normálne a charakteristické a vôbec sa z toho nemusíte stresovať. Užívajte antikoncepciu ďalej ako ste zvyknutá bez ohľadu na menštruáciu.
    Kľudne si na podobné záležitosti ako zvracanie môžete vyčleniť 1 blister a môže vám aj lekár predpísať ďalšie balenie, to je už len a len na vás.