• vynechanie menštruácie

    , Autor: odbornik6

    Vážená pani doktorka,

    môj problém spočíva vo vynechaní menštruácie. Brala som antikoncepciu Mercilon. Od cca februára do mája tohto roku som schudla 7 kíl, momentálne vážim 47,5 kg pri výške 163 cm. Už v priebehu chudnutia (podotýkam pod odborným dohľadom - pravidelne stravovanie, cvičenie...) sa mi v polke cyklu objavilo krvácanie, zľakla som sa, keďže dovtedy sa mi to pri užívaní Mercilonu nestalo, utekala som hneď k lekárovi, kontrolou nič nezistil...keď sa to stalo druhýkrát, zase presne na deň ako predtým, ale už som len "špinila", išla som opäť k doktorovi. Ten mi predpísal iné tabletky - Marvelon, s vyššou dávkou. Nakoľko som ešte mala 2 balenia Mercilonu, tie som doužívala, ale menzes sa mi nedostavil už vôbec. Ešte som skúsila brať jeden mesiac Marvelon a teraz sú to už ďalšie dva mesiace čo menštruáciu nemám.Po tom jednom balení som sa rozhodla antikoncepciu úplne vysadiť. Je možné, že to všetko súvisí s chudnutím, alebo môže za to nedostatok spánku, podráždenie...Viete, za posledné roky (presnejšie vyše 6 rokov) som toho moc nenaspala, kedže moje dievčatká od narodenia veľmi málo spávajú...a myslím, že s tým v poslednom čase súvisí aj moje podráždenie, nervozita....Prosím o radu, bolo by možné kúpiť nejaké homeopatiká, prípadne iné lieky na podporu menzesu? Pre doplnenie - mám 33 rokov, dve deti.Vďaka.

    Dorbý deň,
    je možné, že to spôsobilo radikálne chudnutie, nevyhnutné je vyšetrenie hormonálneho profilu, ktoré by objasnilo príčinu poruchy menštruačného cyklu.