• suchosť

    Pán doktor, mám 44 r. a užívam 4.rok hak (drsp, 0.02 EE) na upravu cyklu. Posledné mesiace mám problém so suchostou v pošve, taký diskomfort, pálenie, pri styku už ani nezvlhnem, aj ked som dostatočne vzrušená :( Je to vekom? Som už v prechode, alebo može mat na to vplyv aj hak? Na dop.lekára som užívala ialuna čipky 10 dní a výrazne sa mi ulavilo, cítila som sa výborne, lenže nie su na dlhodobé užívanie, tak čo by som ešte mohla užívat? vdaka

    Dobrý deň, nie ste v prechode. Predpokladá, že to môže byť spôsobené aj vedľajšími účinkami hormonálnej antikoncepcie. Vyskúšať si môžete aplikovať vaginálne probiotiká, najlepšie večer pred spaním, prípadne si spomínané Ialuna vaginálne čapíky môžete aplikovať raz týždenne.