• Pozitivny test

    Dobrý deň prajem,
    Chcela by som Vás pekne poprosiť o zodpovedanie otázky:
    Je možné, aby cysta na vaječníku spôsobila falošne pozitívny tehotenský test? (Testovacia čiarka bola slabučká...resp. na troch testoch bola slabá)

    Druhú otázku by som sa chcela rovnako poradiť. Je možné zhruba v 6-7 TT zobrať jednorazovo lexaurin (3mg) na ukludnenie pred letom na dovolenku?

    Ďakujem pekne za Váš čas :)

    S pozdravom

    Dobrý deň, nie, cysta na vaječníku pozitívny tehotenský test nespôsobí. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám realizuje odber krvi na beta HCG. Jednorazové užitie Lexaurinu Vám nepoškodí, jeho časté, či pravidelné užívanie však veľmi neodporúčam.