• HPV pozitiv

    Dobrý deň, z cytologie mi vyšiel pozitívny test na HPV vírus, taktiež v minulom roku pri prehliadke avšak moj vtedajší gynekolog mi k tomu nic nepovedal.
    Terajši lekár mi odporučil deflagyn na 3 mesiace a následne kontrola. Mam za sebou jeden porod a tento rok ak sa podarí by som chcela znova otehotnieť.
    Je to dobry nápad alebo počkať, príp. čo očkovanie (mam 28 rokov)
    Ďakujem

    Dobrý deň, dôležité sú aj výsledky onkocytologického vyšetrenia, ktoré mi z opisu nie sú známe. Na základe ich výsledkov by sa postupovalo ďalej. Ak boli výsledky onkocytológie v poriadku, ale je u Vás prítomná infekcia HPV, je vhodné realizovať odporúčanú kúru a výter skontrolovať. Očkovanie má určite zmysel, za každých okolností. Vrelo ho odporúčam. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.