• Probiotika

    Dakujem za vasu odpoved:
    “Dobrý deň, kúpanie v mori Vám nepoškodí, môže však zmeniť pH v pošve a tým spôsobiť vznik bakteriálnej vaginózy. Preto je potrebné realizovať si kúru vaginálnymi probiotikami, najlepšie aplikovať ich večer pred spaním. Po návrate z dovolenky je vhodné si vzhľadom k nálezu ASCUS realizovať kúru vaginálnym gélom DeflaGyn. Samozrejme je potrebné dovyšetrovať a realizovať aj HPV typizáciu, či ste HPV pozitívna alebo nie. Očkovanie proti HPV určite odporúčam. Kontrolnú onkocytológiu je potrebné realizovať o 6 mesiacov. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.”

    Chcela by som sa este poradit ohladom tych probiotik, kedze s tym nemam skusenost. Odporucate vzhladom na moju situaciu nejaku konkretnu znacku? Este by som chcela dodat, ze dojcim 1,5 rocne dieta. Nasla som napriklad tabletky GYNIMUN dual protect.

    Dobrý deň, firma Gynimun vyrába viacero preparátov vaginálnych probiotík. Je prakticky jedno, akú značku budete používať.