• Endometrióza

    Dobry den, prosim Vas bola mi diagnostikovana endometrioza je mozne s touto diagnozou prirodzene pocat? Ak ano ake su moznosti liecby? Dakujem za odpovede

    Dobrý deň, áno, aj napriek endometrióze je možné spontánne otehotnenie. Záleží od stupňa, typu a rozsahu endometriózy. Možností liečby je viacero. Najlepšou liečbou endometriózy je tehotenstvo. Samozrejme, ak nechcete momentálne otehotnieť, existuje hormonálna tabletková liečba, prípadne sa dá uvažovať aj o zavedení vnútromaternicového hormonálneho telieska. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie, nálezy, výsledky vyšetrení a okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.