• Pálenie pošvy

    Dobrý deň,
    Už tretí deň má trápi pálenie pošvy najmä v oblasti vaginálneho vchodu.
    Je tu aj mierne nutkanie na močenie, ale nemám pri močení žiadnu výraznejšiu bolesť, rovnako nemám žiadny odlišný vaginálny výtok ani začervenanie.
    Vedeli by ste mi prosím poradiť čo to je a čo s tým môžem robiť?
    Ďakujem

    Dobrý deň, môže sa jednať o počínajúci urovaginálny zápal. Skúste si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a aplikujte si vaginálny probiotiká, najlepšie večer pred spaním. Zvonku si aplikujte Canesten alebo Candibene krém. Zvýšte príjem tekutín, piť môžete aj urologický čaj. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.