• Cin3

    Dobry den. Piatok mi volala gynekologicka s výsledkami z cytologie, su zle mam podla nich CIN3, mala som staru cytologiu resp tu klasicku. Mohla by som sa podrobit tej novej aj teraz (klasicka bola 28.12 a vysledky dosli az 2.2)
    Musi byt Cin3 podmienený stale HPV? Dufam v jeho negativny vysledok nakolko mam staleho partnera. Moze sa takto zhorsit stav za rok,ze rovno cin3? Minuly rok som mala cytologiu LBC a vsetko bolo dobre.
    Dakujem.

    Dobrý deň, odporúčam realizovať HPV typizáciu a vyšetrenie markerov p16 a Ki67. Najčastejšie sú zmeny buniek krčka maternice spôsobené HPV infekciou, príčin bunkových zmien však môže byť viacero. Teoreticky môže dôjsť k progresii nálezu aj za rok, hoci ak bol pred rokom nález negatívny, nie je to úplne časté. O to viac to preto netreba podceňovať. Predpokladám, že Vám bude potrebné realizovať konizáciu a na základe výsledkov histologického vyšetrenia sa určí další postup. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.