• Sterilizacia

    Dobrý večer.Chcela by som sa informovat.14.12.2023 som podstúpila sterilizáciu.Pred operáciou mi bolo vysvetlene ,že vajcovody sa prerezu a následne spalia respektíve zoskvaria.Ked ma prepustali domov tak mi len povedali ,že si mam dávať pozor na to aby som nič ťažké nezdvíhla a ze sa mam zdržať 4 až 6 týždňov pohlavného styku.Prosim Vás veľmi pekne ako to vlastne je.Naozaj treba čakať takú dlhú dobu?A ci po takejto operácii treba ešte nejakú kontrolu o svojho gynekologa.Dakujem krásne za odpoveď. Písala som aj do skupiny Pan doktor Zahumensky ale až neskôr som si všimla,že to sú príspevky z roku 2010.Ak som položila otázku 2×tak sa dopredu ospravedlňujem.

    Dobrý deň, v dnešnej dobe sa preferuje sterilizácia formou totálneho odstránenia vajíčkovodov. Aj keď máte realizovanú sterilizáciu formou prerušenia a podviazania vajíčkovodov, celkom nerozumiem, prečo máte dodržiavať 4 - 6 týždňovú pohlavnú abstinenciu, ani prečo sa nemáte namáhať. Nepoznám však žiadne bližšie okolnosti operačného výkonu, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pýtať lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste boli operovaná, ktorí sa Vám budú vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.