• Medoflucon

    Dobrý večer pán doktor. Trpím stále sa opakujúcimi mykozami už štyri roky od druhého tehotenstva. Vždy som sa dáko preliecila. Teraz sa mi to opakovalo každý mesiac vždy po menštruácii. Bola som u Dr tak mi dal medoflucon 3 tabletky a spravil výter. Zjedla som jednu,pocítila som úľavu ale vyšlo mi z výteru masívne candida,streptokok a všetko možné. Doktor mi predpísal dalacin na vkladanie na 7 dní. To som dobrala a po menzese opäť svrbenie. Tak som zjedla druhu tabletku medoflucon a je dobre. Ako dlho môžem užívať také tabletky? A prečo sa to vždy vráti po menštruácii? Ešte jedna otázka, keď sa chcem kúpať v bazéne u niekoho alebo na kúpalisku je dobre si dat tampón proti mykoze? Taký klasický myslím. Že vraj to zabraňuje infekcií a kadecoho po kúpaní. Aký je váš názor aj na toto. Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, podľa opisu sa u Vás jedná o tzv. bakteriálnu vaginózu, teda premnoženie bakterií a kvasinkek bežne sa vyskytujúcich sa v pošve vplyvom zmeny pH v pošve a tým vzniku nerovnováhy vaginálnej mikroflóry. Skúste si po skončení menštruácie realizovať aspoň 14 dňovú kúru vaginalnymi probiotikami. Vaginálne probiotiká je vhodné si aplikovať aj počas užívania antibiotík, ako aj po návšteve wellnes, bazénov, sauny, kúpaliska, … Vaginálne probiotiká je najlepšie si aplikovať večer pred spaním. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné realizovať rozšírené výtery z krčka na chlamýdie, mykoplazmy, ureapalzmy a trichomonas vaginalis.