• Cysta a meškajúci menues

    , Autor: Kikuskaaaa

    Dobrý deň minuly mesiac som mala normálne ovulqciu aj menzes, tento mesiac mi mešká menzes 7 dni a mám funkčnú cystu 2,7cm.. môžem byt tehotná je možné že ide o žlté teliesko ? Lebo mi lekárka pvoedala že sa cysta tvorí v tehotenstve môžem to byt to? Akebo ak nie ako dlho môže meškať menzes a je to ok?

    Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk a tehotenstvo nie je vylúčené, môže sa jednať aj o tehotenské žlté teliesko. Rovnako tak sa môže jednať o dominantný folikul, či zakrvácané žlté teliesko, ale aj iný druh cysty. Pre jednoznačné potvrdenie, či vylúčenie tehotenstva je potrebné realizovať odber krvi na beta HCG. Príčin meškania menštruácie však môže byť viacero. Nemusí sa jednať iba o tehotenstvo. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.