Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,029 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Polygynax

  , Autor: Domii

  Dobrý deň, nakoľko som začala pociťovať nekomfort a odchádzame na dovolenku, navštívila som svojho gynekológa. Predpísal mi polygynax (užívať 6 dní) a povedal, že s tampónom do vody môžem ísť aj do vírivky, nakoľko nemám rezanie ani svrbenie. V lekárni ma však upozornili na dojčenie. Dojčím málinko, max 4x denne, ale predsa. Môže to malému uškodiť? Zároveň by ma zaujímalo či moja účasť vo vírivke neohrozí ostatných. V prívalivom letáku sa píše nepoužívať tampóny, no práve tie ni do vody boli odporučené. Pri pohlavnom styku sa spomínajú latexové kondómy. V prípade, že nekomfort vymizne, bezlatexové kondómy by boli ok? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Polygynax môžete užívať aj počas kojenia, navyše, ak bude liečba krátkodobá a keď už kojíte iba párkrát denne. Počas vaginálnej liečby však tampóny nie je vhodné užívať, ani praktizovať pohlavný styk a ani navštevovať bazény, či kúpaliská. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné realizovať kultivačné vyšetrenie pošvy.

Podobné otázky

 • Polygynax a Lomexin

  , Autor: amemic

  Dobrý deň, môj lekár mi predpísal Polygynax a Lomexin. Chcem sa Vás spýtať, či môžem počas liečby požívať alkoholické nápoje a či tieto liečiva znižujú účinky HA, respektíve či je po ukončení liečby potrebná preventívna ochrana aj inou formou. Tieto infomácie neboli uvedené v príbalových letákoch. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané preparáty na liečbu vaginálnej mikózy nemajú vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Nemusíte sa obávať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Počas liečby vaginálnej infekcie však odporúčam dodržiavať pohlavnú abstinenciu. Po preliečení si realizujte desaťdňovú kúru vaginálnymi probiotikami.

 • Canesten

  , Autor: Mooly

  Dobry deň pán doktor mam opakovane problém s mykózou som 5 mesiacov po pôrode no mam pocit ako keby sa mi každy mesiac vraciala, moja gynekologička mi predpisala polygynax a pimafucort masť, čo ma preliečilo no po mesiaci som to dostala opäť, nasadila som si canesten 6 dni + masť .Po použiti masti mam pocit jemneho palenia neviem či to mám použivať ďalej či je takato reakcia normálna.. ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúsiť si môžete realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a následne si urobte dlhodobejšiu kúru vaginálnymi probiotikami. Ak je pálenie po užití Canestenu intenzívne, nepokračujte v aplikácii.

 • infekcia

  , Autor: jupav

  Dobrý deň, pred 10 dňami som mala infekciu močových ciest, užívala som Zinnat. Kontrolná kultivácia moču bola negatívna. Následne po douzivani sa objavili ťažkosti - pálenie, svrbenie a žltkastý výtok z pošvy so začervenanou sliznicou. Gynekologička na vyšetrení videla, že mám zápal v oblasti pošvy a nasadila mi Polygynax. Teraz som v polovici jeho užívania. Čo ma zaráža, že sa občas vyskytne mierne pálenie aj pri močení v oblasti vulvy (nie v podbrušku a nedeje sa to celý deň, iba občas). Nechodím močiť častejšie ani nemám zvýšenú teplotu, ale v rannom moči som aj po umytím vonkajších genitálov mala pár leukocytov (mám doma papierové prúžky). Je možné, že tieto ťažkosti s močením sa vyskytujú kvôli infekcii v pošve alebo ide o opakovanú infekciu močových ciest?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užívaním antibiotík mohlo dôjsť k vzniku bakteriálnej vaginózy. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Pokračujte v užívaní Polygynaxu. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy. Odporúčam dostatočnú hydratáciu, aspoň 2 - 3 litre tekutín denne. Vhodné je aj dlhodobejšie užívanie vaginálnych probiotík.

 • Otehotnenie

  , Autor: Mooly

  Dobrý deň pán doktor,
  Chcela by som sa spýtať či je bezpečné otehotnieť pár dni po dobratí atb. Polygynax.
  Ďakujem

 • Zápal pošvy

  , Autor: Janetta

  Dobrý deň, mávam časté zápaly v pošve a sním aj časté nutkanie na močenie, tlak v podbrušku a nepríjemný pocit ze mi zasa treba močiť a mierne pálenie na konci mocenia. Pan doktor mi často predpisuje jednorazový prášok na močové cesty a vaginálne tablety polygynax. Teraz som mesiac po laparoskopii, liečim sa na endometriozu visanne a tiež mi odobrali vajcovody. Momentálne mám zápal v pošve a vkladám si polygynax. Moja otázka znie, je normálne ze zo mňa nič nevyteka, myslím vaginálne tablety, pred tým som stále musela mať intimku koli znečisteniu a teraz vôbec nič,a ešte jedna otázka, co by som koli prevencii mala užívať, či už výživové doplnky alebo vaginálne dlhodobejšie. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri dlhodobejších a opakujúcich sa urologických problémoch je vhodné realizovať urologické vyšetrenie, kde Vám aj vyšetria cievkovaný moč. Čo sa týka vaginálnych infekcií, preventívne je vhodné si realizovať aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. V lekárni Vám poradia. Pri pretrvávaní gynekologických ťažkostí bude potrebné realizovať výter z pošvy na kultiváciu, pri negatívnom kultivačnom vyšetrení a pretrvávaní ťažkostí doplniť stery na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis.