Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,029 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvácanie po kyretáži

  , Autor: Lenya

  Dobrý deň,
  dnes je 8 deň čo som po kyretáži, kvôli MA v 9tt.
  Po vyčistení som nemala žiadne bolesti ani som nešpinila ani nekrvácala. Na 5 deň som spozorovala výraznejšie krvácanie ale nie silné. Môže to byť menštruácia? Dostala som ju aj v takom čase v akom som ju mávala, bolesti nemám.
  Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie po výkone trvá väčšinou do 7 až 10 dní. Ďalšia menštruácia by sa mala dostaviť o 4 až 6 týždňov od výkonu. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.

Podobné otázky

 • Krvácanie po kyretáži

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Pred 9 dňami som bola na kyretáži z dôvodu missed ab.
  Krvácala som len v deň zákroku, potom som 3 dni špinila a potom nič. Nemala som za celý ten čas žiadne bolesti.
  Včera 26.7. som začala mať bolesti ako som mávala pri menštruácii a na obed som začala aj krvácať, dnes 27.7. krvácanie pokračovalo. Žiadne iné ťažkosti nemám.
  Chcela by som sa opýtať, či sa mám obávať, či je to len čistenie po zákroku alebo či to môže byť už menštruácia.
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, štandardná dĺžka krvácania resp. špinenia po takomto zákroku je do 7 dní. Niekedy špinenie môže byť aj dlhšie, v závislosti od toho, ako dlho žena zvykne menštruovať. Špinenie po zákroku by však nemalo presiahnuť dobu 10 dní . Ak bude špinenie resp. krvácanie pretrvávať, eventuálne by sa zhoršovalo, navštívte zariadenie, kde bol výkon realizovaný, event. konzultujte a navštívte Vášho obvodného gynekológa. Prvá menštruácia po zákroku sa dostaví za 4-6 týždňov od zákroku.