• Krvácanie po kyretáži

    , Autor:

    Dobrý deň,
    Pred 9 dňami som bola na kyretáži z dôvodu missed ab.
    Krvácala som len v deň zákroku, potom som 3 dni špinila a potom nič. Nemala som za celý ten čas žiadne bolesti.
    Včera 26.7. som začala mať bolesti ako som mávala pri menštruácii a na obed som začala aj krvácať, dnes 27.7. krvácanie pokračovalo. Žiadne iné ťažkosti nemám.
    Chcela by som sa opýtať, či sa mám obávať, či je to len čistenie po zákroku alebo či to môže byť už menštruácia.
    Ďakujem.

    Dobrý deň, štandardná dĺžka krvácania resp. špinenia po takomto zákroku je do 7 dní. Niekedy špinenie môže byť aj dlhšie, v závislosti od toho, ako dlho žena zvykne menštruovať. Špinenie po zákroku by však nemalo presiahnuť dobu 10 dní . Ak bude špinenie resp. krvácanie pretrvávať, eventuálne by sa zhoršovalo, navštívte zariadenie, kde bol výkon realizovaný, event. konzultujte a navštívte Vášho obvodného gynekológa. Prvá menštruácia po zákroku sa dostaví za 4-6 týždňov od zákroku.