Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,213 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Cysta

  , Autor: Veronika321

  Dobrý deň mala som 4 laparoskopie a jednu celkovú operáciu kôli cystam.Mam dve deti a 33 rokov.Zase sa mi vrátili cysty bola som u lekára našiel mi 6 CM cystu predpísal mi duphaston a thiamin,stále má poboľuje v bruchu,po menštruácii mám ísť na kontrolu.Vecer po vyšetrení som spinila a na druhý deň už ani kvapka krvi nebola.Mohlo mi to spôsobiť tou cystou to spinenie po vyšetrení? Menštruáciu nemám pravidlenu stále skor dostávam,ale tento krát mi mešká.Brala som 3 mesiace agnucaston kôli pms,ale kôli duphastonu som ich mala vysadiť ,môže sa ťa cysta vstrebať,ale bude nutné ju ísť zasa laparoskopicky odstrániť?Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, po vaginálnom vyšetrení, či realizácii sterov sa môže vyskytnúť špinenie v deň vyšetrenia, ako aj nasledujúci deň, je to individuálne. Čo sa týka cýst, je dôležité, o aký druh cysty sa jednalo a čo bolo vrámci operácii zistené. Cysta veľkosti 6 cm môže teoreticky prasknúť, je to však málo pravdepodobné. Nepoznám žiadne bližšie informácie, či sa jednalo o endometrióznu cystu, cystadenóm, či zakrvácané žlté teliesko, ... Nepoznám ani ďalšie okolnosti, preto sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Sekrét z bradavky

  , Autor: Hana1221

  Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať, z ľavého prsníka mi vyteká žltý priehľadný sekrét. Prsník mám zväčšený, pocit tlaku ťažoby a pnutia v prsniku aj bolest v celom prsníku vo vnútri celého prsníka aj v oblasti bradavky. V roku 2017 mi na usg napísali toto: Koža nezhrubnutá, podkožie voľné, mamily nesecernujú. Fertilný typ žľazy, bilat.fobroglandulár. char, vpravo perimamilárme mediálne ostro ohraničené, hyperechogen. ložiskoo priemere 7x5mm- Fia vs, vľavo r LQ cysta o prieere 6x3mm. Duktektázie neprítomné. Axily bez LAP. Záver: BIRADS 3. Doporuč. usg kontrolu o 3 mes. Na kontrole som bola ale správu má lekárka, viem že mi pribudli cysty nové ale o mojom ľavom prsníku neviem z tej spárvy nič nevidela som pomaly ani správu. U lekárky som nebola 3 roky, lekárku budem meniť. Chcela som sa spýtať okrem návštevy nového lekára, môže to byť aj niečo veľmi vážne, môže sa tam za tie roky niečo stať až také že by to bolo zhubné? Mám veľký strach. Mám 48 hodinový dennodenný veľký stres. Prežila som plus stres traumy. Dieťa nemám, mám 33 rokov, nežijem pohlavným životom zatial, mám celijakiu. Ďakujem veľmi za odpoveď. Hana

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Už nález BI-RADS 3 spred 5 rokov hovoril o tom, že je nutná pravidelná a častejšia kontrola. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nepoznám žiadne aktuálne výsledky vyšetrené, USG nález, ... Je nutné aktuálne realizovať pre začiatok USG prsníkov. Výmenný lístok Vám síce vypisuje Váš obvodný gynekológ, viac-menej to však ďalej riešia rádiológovia a pacientka sa v prípade potreby odosiela do mamárnej poradne.

 • Pálenie jazvy

  , Autor: Iva13

  Dobrý deň pán doktor.
  Rada by som chcela vedieť Váš názor. Som po dvoch CS, nie dobrovoľných. Posledná bola v 09/2020. Teraz pociťujem na ľavej strane jazvy silne pálenie, nie trvalé ale na časy. 03/2022 som si dala zaviesť po dohode s mojím ošetrujúcim lekárom mirenu, kvôli dlhému a silnému krvácaniu. Po kontrole mi lekár povedal, že mám cystu na vaječníku, lenže som si nezapamätala, na ktorom. Dajme tomu, že je tá cysta na ľavej strane, môže mi teraz robiť problém ? Môže byť z toho to silné pálenie ? Donedávna som s tým problém nemala. Za odpoveď Vám vopred ďakujem .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Nevylučujem vplyv spomínanej cysty na vznik ťažkostí. Bez poznania výsledkov vyšetrení, či USG nálezov, ako aj ďalších okolností sa Vám však neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Escapelle a cysta

  , Autor: Janka223

  Dobry den,po uziti tabletky po Escapelle mi meskala menstruacia tak som sla k lekarke kde mi zistila cystu velku 6 cm,vral to je zapricinene kvoli tej tabletke.Povedala ze mam pockat ak mi 2 tyzdne nepride menstruacia mam prist,vraj ta cysta praskne pri menstruacii.Chcem sa spytat ci prasknutie takejto cysty je bolestive,alebo naco sa mam pripravit a co cakat.Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to individuálne. Niektoré ženy cítia, ak dôjde k prasknutiu cysty, iné nie. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Chronicky zapal

  , Autor: Lucii87

  Dobrý deň som po vypaľovanie krčka plus kuretaz plus biopsia zistili mi chronicky aktívny zapal polipozne endometrium som teraz mesiac po operácii na ďalšom Sone mi zistili cystu 3x3 cm teraz na Sone vraj nič Sone ktoré trvalo 5sekund robil druhý Dr no ja mam stále bolesti podbrušku mam zmeniť Dr ci je to takto v poriadku

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 3 cm veľký cystický útvar mohla byť aj funkčná cysta, ktorá mohla časom prasknúť, prípadne sa vstrebať. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností je samozrejme vhodné navštíviť obvodného gynekológa.

 • Cysta, mimomaternicové tehotenstvo alebo zápal

  , Autor: Bubelajka

  Dobrý deň,
  Už dva týždne mi mešká menštruácia a už druhý deň mám bolesti v pravom podbrušku, ktoré vystrelujú až ku kolenu. Snažíme sa o bábätko,podstúpila som aj IVF nakoľko už mám 47 rokov,ale momentálne neberiem žiadne lieky na podporu otehotnenia, už to nechceme riešiť " umelo" . Menštruácia bola pravidelná každých 24 dní,ale po operácii cysty ,pred pol rokom ,mám cyklus nepravidelný. Raz kratší a raz dlhší. Čo spôsobuje tie bolesti? Môže to byť zas cysta alebo dokonca mimomaternicové tehotenstvo?
  Ďakujem vopred veľmi pekne za odpoveď.
  Ľubi

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin bolestí môže byť viacero. Do úvahy môžu teoreticky prichádzať všetky aj Vami spomínané možnosti. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva je potrebné realizovať odber krvi na beta HCG. Cysta sa dá zistiť na USG. Na to je potrebné navštíviť obvodného gynekológa.