Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,599 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Po kyretazi

  , Autor: Lucia7933

  Dobry den,

  mam otazku, od kedy je povoleny pohlavny styk po kyrazi? (zatial stale nebol)
  Kyretaz bola po missed abortion v 10tt.
  o 3 dni to bude uz 6 tyzdnov od zakroku.
  Prva menstruacia uz bola, kontrola po nej taktiez kde moja Dr. potvrdila ze vsetko je v poriadku.
  A este sa chcem opytat na pouzivanie tamponov pri dalsej menstruacii, je to uz bezpecne?
  alebo sa este odporucaju vlozky ako pri 1.menstruacii?

  Dakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pohlavný styk mať môžete, dávajte si však pozor na otehotnenie. Môžete používať aj tampóny.

Podobné otázky

 • Menštruácia po kyretazi.

  , Autor: isha

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. 2.7 som začala krvácať. Zamlcany potrat dali mi injekciu na docistenie, po týždni 11.7 som aj tak podstúpila kyret. Od ktorého dátumu očakávať menštruáciu. Dnes je 30.7 a ja mam bolesti, ako pri mrche a slabo krvacam. No neviem ci je to ešte tou kyretazou alebo už menzes. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, deň zákroku si rátajte ako prvý deň menštruácie. K menštruácii po zákroku väčšinou dochádza po 4. - 6. týždňoch od zákroku, niekedy sa však menštruácia môže dostaviť aj skôr. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa l.

 • Kupanie vo Wellnese po kyretazi

  , Autor: Lucia7933

  Dobry den,

  chcem sa opytat kedy je bezpecne, bez rizika infekcie sa kupat vo verejnom Wellnese, aquaparky a pod.? Alebo je potrebne pouzivat tampony na kupanie?
  Uz som 7.tyzdnov od kyretaze, 1.MS uz bola, na kontrole vsetko v poriadku.

  Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete ísť na wellness, odporúčam si však následne realizovať kúru vaginálnymi probiotikami na úpravu pošvovej mikroflóry, ako prevenciu bakteriálnej vaginózy.

 • histologia

  , Autor: simik1903

  Dobrý deň pan doktor,
  ja som skoro tri tyzdne po kyretazi a dnes mi prisli vysledky z histologie.
  Mohol by ste mi prosim objasniť,čo znamenaju?
  V kyrete z dutinymaternice mikrofragmenty decidualizovaného endometria a hydropicky degenerované avaskulárne choriove klky s oplošteným atrofickým trofoblastom, bez citesterien a trofoblastických inklúzií, fokálne s incipientnou fibrózou.


  Po kyretázi mi zostali určité pozostatky v maternici, ale pan doktor to nazval tekutinou, čo by sa vlastne malo vyplaviť spolu s menštruáciou. Ja som však vela čitala aj o mole. Neznamená moje tehotenstvo molu? Nehrozí mi rakovina alebo niečo podobné, keď mi naďalej nechá zvyšky v maternici? Pichol mi aj pár injekcíí minulý týžden na vypudenie toho, čo tam zostalo, ale mám len hnedé špinenie a občas hrudky. No vlastne už ani to. Tvrdil, že zatial ma ta opatovné čistenie nepošle.
  Bude mi sledovať hcg hormon, dnes mi brali krv. Zevraj ak klesá, tak to bude v poriadku.
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa o molu nejedná. Samozrejme, aj po výkone zostane v maternici nejaké množstvo krvných zrazenín a sliznice, ktorá by sa však mala z dutiny maternice vyplaviť. Predpokladám, že Vám bol podaný Methergin na stiahnutie maternice a prípadné vypudenie jej obsahu. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorého v prípade nejasností alebo ťažkostí kontaktujte.

 • Injekcie po potrate

  , Autor: simik1903

  Dobry den pan doktor, ja by som sa chcela spýtať, kedy sa má spustit krvacanie po 4 injekciách metherginu. Zostali mi v maternici zvysky po kyretázi, kvoli MA a nerada by som isla na dalsiu kyretaz, ale zatial po injekciach len špiním. Je to v poriadku alebo sa to má spustiť hneď po podaní?
  Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží aj od USG nálezu. Ak sú prítomné v dutine maternice reziduá a špinenie pretrváva aj týždeň, či 10 dní od výkonu, zákroku sa asi nevyhnete. Methergin neslúži na zastavenie krvácania, ale na stiahnutie maternice, čo má podporiť vypudenie krvných zrazenín a tkanív z dutiny maternice. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Onkomarker

  , Autor: Ona

  Dobrý deň
  Pisala som Vam ohladne vysokých onkomarkerov CA 125 až 144.Dopĺňam, že msrker HE4 bol v poriadku.
  Ešte ma napadlo, že 10.1 2022 mi bola robená kyretáž, pre podozrenie na rakovinu endometria. Ta sa nepotvrdila, výsledky boli v poriadku.
  Následne 8 deň po kyretazi mi boli robené tieto testy na onkomarkery a niekde som sa dočítala, že po chyrurgickom zákroku môže byť zvýšený ten marker CA125, ktorý som mala 144
  Môže to tak byť?
  Ešte raz ďakujem pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, kyretáž na hodnotu CA 125 nemá vplyv. Vzhľadom k nálezu cysty a pozitívnym onkomarkerom bude vhodné doplniť ďalšie vyšetrenia a plánovať operačný výkon.