Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,050 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zápaly

  , Autor: Marijka

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám už tretíkrát po sebe zápal, zo steru mi prvýkrát bol diagnostikovaný streptokok tak isto aj druhýkrát a tretíkrát mi doktor nespravil rozbor ale rovno nasadil fluomizin dal 12 tabliet do posvy, chcem sa spýtať počas liečby som s partnerom mala nechránený pohlavný styk ale len raz, som už 4 deň od užívania, výtoky prestali len palenie po moceni stále pretrváva, je nejaká voľne dostupná masť ktorá by to palenie zmiernila a môže sa kombinovať s fluomizinom? Je problém keď počas liečby mame pohlavný styk? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas liečby vaginálne infekcie sa nemajú používať tampóny, spermicídy alebo iné vaginálne lieky ani vykonávať vaginálny výplach. Rovnako nie je vhodné v prípade Vášho vaginálneho dyskomfortu mať pohlavný styk, nakoľko môže dôjsť k prenosu infekcie aj na partnera. V prípade Vášho aktívneho intímneho života sexuálny partner má tiež podstúpiť lokálnu liečbu, osobitne v prípade vzniku symptómov, ako je svrbenie a zápal.
  Nie je vhodné kombinovať dva vaginálne preparáty súčasne. Odporúčam pohlavnú abstinenciu, pokračovať v nasadenej liečbe a pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Opakované zápaly

  , Autor: Nina.*

  Dobrý deň, opakovane už asi 4 mesiac mám zápaly v pošve, gynekologička mi dala len antibiotiká ktoré mi nerobili dobre väčšinou som mala nežiaduce účinky.
  Tentokrát keď som bola na kontrole my dala Biseptol 480, aby som to doliečila. S mužom sa snažíme o bábätko, a veľa som aj študovala, že Biseptol nie je vhodný pri tehotenstve. Chcela by som sa teda spýtať, že či môžem ten Biseptol, alebo by ste mi vedeli poradiť niečo iné, čo nie je tak škodlivé. Prípadne čo by som si mohla kúpiť, aby sa mi tie zápaly alebo mykozy opakovane nevracali.

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, liečba vaginálnych infekcií sa dáva cielene podľa výsledku kultivácie a citlivosti vykultivovanej baktérie, prípadne pri pretrvávaní ťažkostí aj pri negatívnom výsledku základného kultivačného vyšetrenia sa realizujú rozšírené výtery na mikrobiologické vyšetrenia. Počas liečby vaginálnej infekcie nie je vhodné praktizovať pohlavný styk, ani sa pokúšať otehotnieť. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Zápal pošvy

  , Autor: Janetta

  Dobrý deň, mávam časté zápaly v pošve a sním aj časté nutkanie na močenie, tlak v podbrušku a nepríjemný pocit ze mi zasa treba močiť a mierne pálenie na konci mocenia. Pan doktor mi často predpisuje jednorazový prášok na močové cesty a vaginálne tablety polygynax. Teraz som mesiac po laparoskopii, liečim sa na endometriozu visanne a tiež mi odobrali vajcovody. Momentálne mám zápal v pošve a vkladám si polygynax. Moja otázka znie, je normálne ze zo mňa nič nevyteka, myslím vaginálne tablety, pred tým som stále musela mať intimku koli znečisteniu a teraz vôbec nič,a ešte jedna otázka, co by som koli prevencii mala užívať, či už výživové doplnky alebo vaginálne dlhodobejšie. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri dlhodobejších a opakujúcich sa urologických problémoch je vhodné realizovať urologické vyšetrenie, kde Vám aj vyšetria cievkovaný moč. Čo sa týka vaginálnych infekcií, preventívne je vhodné si realizovať aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. V lekárni Vám poradia. Pri pretrvávaní gynekologických ťažkostí bude potrebné realizovať výter z pošvy na kultiváciu, pri negatívnom kultivačnom vyšetrení a pretrvávaní ťažkostí doplniť stery na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis.

 • Gynekologicke zapaly

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Dlhodobo mám gynekologické problémy, bolesti v podbrušku, svrbenie, hlienovitý výtok - niekedy aj s krvou. Podstúpila som dve operácie, zobrali mi oba vajickovody a jeden vajecnik kvoli cyste. Moje problemy vsak pretrvavaju, opakovane sa nakazil aj partner. V poslednej kultivacii bola pozitivna e.coli a stafylococcus aureus. Užívala som už betadine, macmirror, rozne masticky a cipky na kvasinky, nic mi nepomohlo. Uzivam aj lactofeel kazdy druhy den. Preliecili sme sa s partnerom aj na ureaplasmy - 20 dní doxyhexal. Viete mi ešte niečo poradiť? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri pretrvávaní ťažkostí, aj napriek preliečeniu, je vhodné realizovať kontrolné stery na mykoplazmy, ureaplazmy, chlamýdie, ako aj na trichomonas vaginalis. Zopakovať sa môže aj štandardné kultivačné vyšetrenie pošvy. Vaginálnych probiotík je na trhu viacero. Vhodné je užívať vaginálne probiotiká denne, aj dlhodobejšie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • reakcia na lieky

  , Autor: Zuz11

  Dobrý deň, už dlhšie pociťujem pálenie hlavne medzi pošvou a ústim močovej trubice. Doktor mi predpísal viacero liekov... vyplach+gynazol, macmiror, imacort. Problém je, že po aplikovaný hocijakého lieku, pociťujem na vonkajšej oblasti genitálii silné pálenie, ktoré neprejde ani za 5, 10 či 15 minút. Poslednú liečbu macmimoru som ani nedobrala. Dlhodobo užívam probiotiká. Len ja pálenie stále mám, môže to byť aj suchosť? Z toho genitálneho pálenia dostávam aj zápaly močových ciest. Z kultivácie moču ani z pošvy mi nič nevyšlo.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, otázne je, či sa nejedná o kožné ochorenie v oblasti genitálu a tak je antibakteriálna, či antiinfekčná liečba neúčinná a naopak môže ešte viac prehĺbiť začervenanie a pálenie. Vhodné je potom uvažovať o krátkodobej aplikácii kortikosteroidných mastí. To je však skôr otázka na dermatológa. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Zápaly,infekcie, výtoky

  , Autor: Marijka

  Prosím Vás aké sú najefektívnejšie vaginálne probiotika na podporu obnovy vaginálnej mikroflóry? A v akých intervaloch ich užívať. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na trhu je viacero preparátov vaginálnych probiotík. Všetky majú prakticky rovnaké zloženie. V lekárni Vám budú vedieť poradiť lepšie, čo sa týka predajnosti a spokojnosti žien s daným preparátom. Vrámci prevencie sa odporúča realizovať desaťdňovú kúru každé tri až štyri mesiace, v prípade ťažkostí alebo ako podporná liečba po preliečení vaginálnymi probiotikami sa interval mení.