Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,791 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Kyretáž

  , Autor: simik1903

  Dobrý večer,
  ja by som sa len potrebovala opýtať, že pokiaľ mi v 12tt robili kyretáž - anembryomola ( v pondelok tento týždeň) , či je nejaký problém pokiaľ som krvácala len v ten deň, keď bola kyretáž vykonaná? Teraz už len mierne špiním aj to nie celý deň a bolesti tiež nemám, tie boli tiež len v pondelok.
  Mám to brať pozitívne alebo to môže byť následok toho, že to nebolo vyčistené dostatočne? Úprimne Vám napíšem, že ja ani necitím, že som podstúpila nejaký zákrok.
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, po výkone sa môže špinenie, či slabé krvácanie vyskytovať do 7 dní od výkonu. Je to však individuálne. Niektorá žena špiní deň, iná tri dni, ďalšia týždeň. Vôbec to neznamená, že by to bolo nedostatočne vyčistené. Predpokladám, že ste boli oboznámená s USG kontrolou po menštruácii, kedy sa maternica skontroluje. V prípade ťažkostí sa samozrejme USG vyšetrenie zrealizuje skôr.

Podobné otázky

 • Escapelle ( interupcia )

  , Autor: Young

  Dobrý deň, pan doktor …
  Som po interupcii 9.5 mi bola vykonaná kyretáž ..
  3 týždne na to som mala pohlavný styk ( praskol nam prezervatív )
  29.5 2024 som užila escapelle 30 minút po pohlavnom styku .

  Následne 5 dni na to som začala mierne špiniť , aj taká belšia krv bola .
  Na druhý den to prestalo .
  A dostala som zápal močového mechúra beriem antibiotiká .
  A spinenie mám aj teraz ale skôr tak do ružová to je.
  Tehotenské testy sú negatívne .
  No po zákroku som ešte menštruáciu nedostala …

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu včasného a správneho užitia tabletky núdzovej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Odsledujte si to. Určite však odporúčam riešiť s Vašim obvodným gynekológom otázku hormonálnej antikoncepcie, aby ste predišli podobným situáciám, či už sa jedná o samotnú interrupciu alebo nutnosť užiť núdzovú antikoncepciu. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Interupcia

  , Autor: Young

  Dobrý deň , pán doktor . Chcela by som sa vás spýtať .
  9.5 .2024 mi bola vykonaná kyretáž .
  Po zákroku nad ránom som mala zvýšenú teplotu a triašku . Následne som hneď ráno volala , pánovi dr. Ktorý mi zákrok vykonával . Povedal mi a ubezpečil ma že zákrok prebehol v poriadku tak ako mal.
  Krvacam už 5 deň , a idú zo mňa kusy .
  Sú to bolesti ako pri menštruáci .
  Dnes mi p. Doktorka pichla injekciu na stiahnutie maternice , keďže tam niečo ostalo , nieje si istá či sú to ešte zrazeniny alebo niesom poriadne vyčistená .
  Idem na krv , či nieje zápal a hcg hormón že mi pozrie . Lenže ja nemam ani horúčku , ani bolesti kŕčovité ani ma to niako neobmedzuje cez deň .
  Len dosť sa obávam , a fakt sa mi znova pod anestézu ani len nechce ísť .

  Ďakujem , za odpoveď .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, takto sa nedá bližšie objektívne vyjadriť. Je potrebné skontrolovať USG nález, ako aj krv a podľa toho sa určí ďalší postup. Špinenie môže trvať po zákroku aj 10 dní. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Problémy po potrate

  , Autor: MIMI89

  Dobrý deň, pred tromi mesiacmi som prekonala potrat. Bola som v šiestom týždni. Pravdepodobne sa aj jednalo o zachytené biochemické tehotenstvo. Na kyretáži som nebola.
  Avšak odvtedy mám problémy. Potrat začal tým, že ma začali bolieť kríže, kostrč. Odvtedy mám tento problém stále. Vôbec ma to neprestalo bolieť. Je to taká tupá, pálivá bolesť, niekedy vystreľuje do konečníka. Cez menštruáciu nemám tieto problémy.
  Bola som u doktora, kde mi bolo urobené sóno, všetko vyzeralo byť v poriadku.
  Chcela by som sa opýtať, či sóno vždy zachytí ak by som mala nejaký problém a netreba spraviť aj iné vyšetrenie.
  Bola som už aj u fyzio. Tiež všetko ok.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste boli v 6. týždni tehotenstva, nejedná sa o biochemické tehotenstvo. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, či nálezy, či bolo tehotenstvo potvrdené aj na USG, či boli robené kontrolné betaHCG vyšetrenia, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vami opisované ťažkosti nemusia súvisieť s tehotenstvom, ťažko takto povedať. Pri pretrvávaní ťažkostí a pri negatívnych nálezoch a výsledkoch vyšetrení sa môže uvažovať aj o realizovaní diagnostickej laparoskopie.

 • Menstruacia po konizacii

  , Autor: Katuuska22

  Dobrý deň,
  Pred tyzdnom som absolvovala zákrok - konizaciu. Po prepustení som nekrvacala, dokonca ani nešpinila. Dnes, 7 deň po zákroku, som začala krvácať. Dátum dalsej menstruacie bol predpokladaný až za 10 dni. Je mozne že menstruacia prišla o 10 dni skôr?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, možností je viacero. Záleží tiež od toho, akou formou Vám bola konizácia realizovaná a či Vám bola okrem konizácie realizovaná aj kyretáž. Je tiež možné, že sa menštruácia dostavila aj skôr. Takto sa V8m neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Polyp

  , Autor: Gabika07

  Dobrý deň,včera som bola u svojho gyn.koli silnemu krvacaniu,nasiel mi polyp...ihned ma poslal do nemocnice,ze stratim vela krvi...v nemocnici nasli polym 2x2cm...poslali ma vecer domov,ze si mam spravit predoperacne vysetrenia a v priehehu tyzdna prist na zakrok...nic mi nedali na to krvacanue,vraj pri polype je dobre,ze tak krvacam,dnes rano som dostaka teplotu 37.7...je to podla Vas normalne?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, teplota nemusí súvisieť s prítomnosťou polypu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Lieky na zastavenie krvácania Vám nepomôžu, ak je príčinou polyp v maternici, ktorý je potrebné odstrániť a urobiť kyretáž. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov. V prípade silného krvácania, či bolestí navštívte zdravotnícke zariadenie, kde má byť výkon realizovaný a kde o Vás už majú informácie a nálezy.