Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,797 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Kyretáž

  , Autor: simik1903

  Dobrý večer,
  ja by som sa len potrebovala opýtať, že pokiaľ mi v 12tt robili kyretáž - anembryomola ( v pondelok tento týždeň) , či je nejaký problém pokiaľ som krvácala len v ten deň, keď bola kyretáž vykonaná? Teraz už len mierne špiním aj to nie celý deň a bolesti tiež nemám, tie boli tiež len v pondelok.
  Mám to brať pozitívne alebo to môže byť následok toho, že to nebolo vyčistené dostatočne? Úprimne Vám napíšem, že ja ani necitím, že som podstúpila nejaký zákrok.
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po výkone sa môže špinenie, či slabé krvácanie vyskytovať do 7 dní od výkonu. Je to však individuálne. Niektorá žena špiní deň, iná tri dni, ďalšia týždeň. Vôbec to neznamená, že by to bolo nedostatočne vyčistené. Predpokladám, že ste boli oboznámená s USG kontrolou po menštruácii, kedy sa maternica skontroluje. V prípade ťažkostí sa samozrejme USG vyšetrenie zrealizuje skôr.

Podobné otázky

 • Vysoká sliznica mat.

  , Autor: Radošina

  Dobrý deň, mám 55 rokov a už rok nemám menštr. 11.5. som bola na preventivnej pr.Moja gynekologička mi povedala,že mám polyp a vysokú sliznicu maternice a dostala som injekciu na spustenie menštr. Po injekcii som mala 14 dní bolesti celého tela aj chodiť bol problém. Na 15 deň som dostala menštr. Bolo to potrebné takto vyvolávať menštr.? Mám súhlasiť s dalšou hormonálnou liečbou ,kiretažou keď už som mala konečne pokoj s menštruáciou a keď som preživala 5 rokov dozadu peklo žiadne riešenie nebolo len vydržať ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste v období perimenopauzy, obvodný gynekológ Vám chcel pomôcť vyhnúť sa kyretáži a tak Vám bola menštruácia vyvolaná. Ak bude nález polypu v dutine maternice, ako aj vyššia sliznica, pretrvávať aj po skončení menštruácie, bude potrebné realizovať hysteroskopiu s frakcionovanou kyretážou.

 • Menstruacia po kyretazi

  , Autor: Nikola2112

  Dobrý deň,

  v stredu 26.4.2023 mi robili kyretaz v 12tt, zistili, že nebije srdiečko. Priebeh bez problémov, ale od 2.5.2023 som začala krvácať, uplne ako menstruacia, len silnejšia. Je možné, že moja menštruácia prišla už po 1 týždni? Všade som čítala, že 4 až 6 týždňov.

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie po zákroku môže trvať 7 až 10 dní a môže mať charakter menštruácie. Následne sa menštruácia dostaví 4 až 6 týždňov od zákroku. Odsledujte si to. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní krvácania viac ako 10 dní od zákroku, prípadne pri iných ťažkostiach súvisiacich so zákrokom navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.

 • HPV

  , Autor: Dobka

  Dobrý deň, bol mi zistení HPV 16 a 18 a ASCUS začala som brat delfagyn a corvin na imunitu, myslite že môžem mať o 6 mesiacov HPV negatívne? Veľmi sa bojím..Kontrolu mám o 6 mesiacov, priateľ sa bol dať otestovať, on má HPV negatívne. Chcem sa opýtať ako môžeme riešiť pohlavný styk? Aby som ho nenakazila keď je negatívny a aby sme si to navzájom neprenášali. Ďakujem za info.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte cytologický nález ASCUS a pozitivitu vysokorizikových HPV (HR HPV) vírusov, je vhodné porozmýšľať o kolposkopickom vyšetrení. Potrebné je kontrolné cytologické vyšetrenie o 4 až 6 mesiacov podľa odporúčaní. Podľa výsledkov sa určí ďalší postup v zmysle sledovania, prípadne pri zhoršení výsledkov bude vhodné uvažovať aj o realizácii konizácie a kyretáže. Nález sa môže samozrejme aj zlepšiť. Čo sa týka samotnej infekcie, HPV je vírus, takže infekcia môže vymiznúť, môže však aj pretrvávať. Je to napríklad ako s chrípkou. Infekcia príde, pretrváva a vymizne. Ide o to, či spôsobí nejaké následky, čo sú v prípade HR HPV najmä bunkové zmeny na krčku maternice. Ak má organizmus dobrú imunitu, s infekciou si poradí. Preto nie každý človek dostane, aj počas tej najväčšej chrípkovej sezóny, chrípku. Tak isto je to aj s HOV infekciou. Partner nemusí mať HPV infekciu. Určite odporúčam očkovanie proti HPV. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Menzes po Kyrete

  , Autor: MaLu

  Dobry den. 9.3.23 som postupila kyretaz. Od 9.4 mam len slabe obcasne spinenie. Najprv som si myslela,ze sa menzes rozbieha ale uz to trva 5 den a krvacanie ziadne. Uz ma to dost znepokuje a mam strach ci je to poriadku..ci sa to este da vobec doporiadku. Gynekologicku som kontaktovala...momentalne ma asi dovolenlu. Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruácia sa zvykne po zákroku dostaviť po štyroch až šiestich týždňoch. Môže byť iba vo forme špinenia. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesť v pravej strane podbruška

  , Autor: Saskia_aa

  Dobrý deň ,
  28.10.2022 som bola na kyretazi kvôli zamlčanemu potratu . Po 2 týždňoch som bola na kontrole , doktorka všetko skontrolovala a povedala že je všetko dobre vyčistené a nič tam už nie je . Sex sme mali až po 4 týždňoch od kyretazi . Teraz v januári som mala už druhý krát menštruáciu a bola taká ako bývala pred tým , pred 5 rokmi som bola na operácii kvôli Apendixu .

  Lenže pár dni mám bolesti v pravej strane podbruška a boli to až k rebram . Je to iba pri pohlavnom styku a to vtedy ked správy prudší pohyb alebo keď viac zatlačí . Neboli to pri každej polohe , no je to nepríjemne .

  Menstruacia mi skončila 21.01. 2023 trvala päť dni , no prsníky ma ešte stále bolia .

  Za odpoved ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin bolestí môže byť viacero. Ak ste boli operovaná a vyberali Vám pred pár rokmi slepé črevo, je možné, že sú u Vás prítomné v bruchu zrasty, ktoré môžu spôsobovať bolesti v niektorých polohách. Rovnako tak príčin citlivosti, či bolestivosti prsníkov môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie eventuálne odporúčať aj chirurgické vyšetrenie.