Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,009 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ovulacia ?

  , Autor: Lula17

  Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa opýtať. Mám 31 rokov zatiaľ bezdetna pribúdajúcim vekom začínam pociťovať bolesti pri ovulácii podľa tabuliek ju mám presne vtedy kedy mám aj symptómy. Začalo to asi pred rokom gyn povedalá že je všetko v poriadku že môžem byt rada že takto sa ovulacia prejaví. Ale posledné dve ovulácie aom začala jemne krvácať respektíve vo výtoku sa objavila aj krv alebo hnedý výtok nie veľa ale bolo to vždy po použití toalety na papieri. Momentálne mám ovulaciu zase a výtok bol plny krvy po silovom cvičení v posilňovni potom ešte raz po utreti po wc jemne krv na zľakla som sa pretože krvavý výtok som nikdy nemala neviete či to môže ovplyvniť ta posilňovňa alebo mám volať dr? Bolesti nemám respektíve jemne ako vždy pri ovulácii. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ovulačné špinenie, či ovulačné bolesti sa síce nevyskytujú u každej ženy, ale nie je to nič nezvyčajné a je to pomerne normálna súčasť menštruačného cyklu. Samozrejme, zmena životného štýlu, či cvičenie majú na menštruačný a ovulačný cyklus vplyv. Odsledujte si to. Podľa mňa sa nemusíte znepokojovať.

Podobné otázky

 • Pred menzesom

  , Autor: veronika-2801

  Dobrý deň, mám obavy a preto Vám píšem...dňa 4.7 som mala menzes mávam zrejme nepravidelný cyklus minulý mesiac som mala 13.6 a v máji to bolo 5.5 ide o to že momentálne už druhý deň pociťujem pichanie v podbrušku mam riedky výtok som unavená a pichanie v podbrušku nieje vkuse ale často ...nechránený styk sme mali pred dňom ...nechutí mi ani jesť mám stáleho partnera...a stále mám nutkanie na močenie síce pijem viac vody ale vždy zo mňa bude menšie množstvo tekutiny ...nepáli ani neštipe ma nič..pošva má normálnu farbu preto sa chcem opýtať môže to byť ovulácia ? Alebo v tomto vidíte niečo vážnejšie ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj pri nepravidelnom cykle môžete mať ovulačnú krízu, ktorá sa prejavuje popisovanými ťažkosťami. nemusí to byť nič vážne. Takto sa to ale ťažko dá povedať. Pre jednoznačné stanovenie navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe aj USG vyšetrenia stanoví diagnózu a určí ďalší postup.