Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,791 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • meškanie menštruacie

  , Autor: Misuls1232

  Dobrý deň.. začali sme sa snažiť tento mesiac o dieťa, menštruacia mi meška 4 dni, tehotensky test som mala negatívny, mam citlive prsia uz 12 deň a krče v podbrušku a dnes ma bolelo brucho ako lebx mala prisť ms a mala som len hnedý výtok s troškou krvy potom zase chvilku nič a ku večeru krvavy výtok neje to krv ako u menštruacie ale čista nez nejakych častic.. mam sa objednať k doktorke či mal este počkať..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Tehotenstvo sa ale podľa opisu vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Viki123

  Dobrý deň. Minulý mesiac som vysadila antikoncepciu, menzes sa nedostavil hneď po vysadení. Teraz som mala dostať menštruáciu normálne ako keď som brala lieky. Mešká mi 4 dní a mam bolesti ako keby mala prísť bolest krížov a v podbrušku. Test mam negatívny. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, po vysadení hormonálnej antikoncepcie môže byť menštruačný cyklus nepravidelný. Opisované prejavy môžu svedčiť pre blížiacu sa menštruáciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Luculka

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať keď mi mešká menštruácia tretí deň a nemám ani žiadne príznaky ani výtok ani nič žeby som ju mala dostat čím to môže byť? Po koľkých dňoch meškania menštruácie by som mala navštíviť gynekológa? Nemôžu to byť dajake zle náznaky napríklad miom?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo nedá vylúčiť. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj v prípade ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa. Takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť, ani k tehotenstvu, ani k prípadným myómom.

 • meskanie menstruacie

  , Autor: Luculka

  Dobrý deň, chcem sa spýtat meskaju mi 3 den kramy co je take neobvykle pretoze mne sa nikdy este nestalo zeby mi takto meskali vzdy prisli dva tri dni skor a teraz mi meskaju. Robila som si tehotensky test a ten mi vysiel negativny... lenze cca tyzden do zadu som brala antibiotika koli urazu co som mala tak nemoze to byt aj tym ze som brala antibiotika??? lebo mesiace pred tym kym som nemala ziadne lieky nikdy nebol z menstruaciov problem a tento mesiac ako som mala tie antibiotika tak mi meskaju moze to byt aj liekmi????

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, ako stres, lieky, ochorenie, … Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskanie menstruacie

  , Autor: Renka10

  Dobry vecer Pan Doktor mam otazku ak my mozete poradit meska my menstruacia posledna bola 30jula 2022 a od vtedy ju nemam 11 dny my meska mam citlive bradavky ale len na dotik prsia ma nebolia dnes som si kupila tehotensky test HCG je tam moznost ze by som teraz mohla bit tehotna dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň menštruácie. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie si urobte tehotenský test alebo navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Mata1997

  Dobrý deň. Mám taký problém ,že už 12 dní mi mešká menštruácia a tečie mi niečo s prsníkov robila som si dva testy s rozmedzim 3 dní a boli negatívne. Porodila som 24.3.2022 a nekojim. Po šestonedelí som mala s partnerom pohlavný styk s kondómom a o dva týždne na to som začala brať antikoncepciu. Mám biely výtok a svrbenie pošvy. Do toho už mám 2 týždne kašeľ a od 11.7 beriem antibiotiká. Mohli by ste mi poradiť čo by to mohlo byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pravdepodobne sa jedná o viac problémov naraz. Ak ste už dokojili a opäť sa Vám spustila laktácia, budete mať zvýšený prolaktín, čo môže mať súvis aj s meškajucou menštruáciou. Čo sa týka svrbenia pošvy, môže sa jednať o vaginálnu infekciu, prípadne o bakteriálnu vaginózu spôsobenú užívanými antibiotikami. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.