Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,583 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ellaone

  , Autor: Landika

  Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o odpoveď. Dňa 11.12 sme mali nechráneny styk, po ktorom som si do 3 hodin dala tabletku po Ellaone. Dňa 27.12 som dostala menštruaciu bez omeškania, avšak prišla mi o niečo slabšia. Test som si robila 6.1 a bol negatívny. Teraz pociťujem miernu bolestivosť prsníkov. Ale niekedy to mám tak, že po ukončení menštruácie ma do týždňa znova začnú bolieť. Môže to byť sprievodny znak aj tabletky? Že mi narušila ovuláciu, aj keď prvá menštruácia prišla hneď ? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačný a ovulačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré na seba nadväzujú. Užitie núdzovej hormonálnej antikoncepcie so sebou prináša často znepravidelnenie cyklu, prípadne neočakávané krvácanie, či bolesti v podbrušku alebo prsníkov. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Opätovná otázka

  , Autor: Domčiči

  Dobrý deň, s priateľom sme mali romantiku.. ale iba sme sa postojačky naholo šúchali, a potom sa nejak jeho penis šmykol do mňa ale iba minimálne nie veľmi možno iba žaľuď (dva vpichy) a myslím že tam boli kvapky lásky, mám Zrovná ovoluciu myslíte že by som mohla byť tehotná? Ďakujem


  Dobrý večer čiže keď ste mi poradili že ak som si neni istá mám užiť tabletku, to znamená že ona účinkuje aj počas ovulácie? Lebo písala som že sa to stalo v deň ovulácie a tabletku som zapila deň po ovulácii (v plodnom období)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v prípade pochybností Vám aj tak nezostáva nič iné, ako užiť včas tabletku núdzovej hormonálnej antikoncepcie. Napríklad preparát ellaOne môžete užiť až do 5 dní (120 hodín) od pochybného incidentu, nechráneného pohlavného styku, či roztrhnutia kondómu, kedykoľvek v priebehu menštruačného cyklu. Samozrejme, ak by ste už boli tehotná, preparáty núdzovej hormonálnej antikoncepcie sú už neúčinné.

 • ellaOne

  , Autor: Pepe123

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať že keď som vzala ellaOne či sa mi nejak zmení menštruacia??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, emergentná hormonálna antikoncepcia spôsobuje zmenu menštruačného cyklu, môže dôjsť k znepravidelneniu. Odsledujte si to.

 • Tabketka po

  , Autor: Andrej22

  Dobrý deň je účinnejšia escapelle alebo ellaone?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Escapelle obsahuje 1,5mg hormónu Levonorgestrelu a odporúča sa užiť do 72 hodín (3 dní) od pohlavného styku, EllaOne obsahuje 30mg Ulipristalacetátu a môže sa užiť do 120 hodín (5 dní) od pohlavného styku. Obidva hormóny sú účinné, ak sa užijú načas.