Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,796 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Opätovná otázka

  , Autor: Domčiči

  Dobrý deň, s priateľom sme mali romantiku.. ale iba sme sa postojačky naholo šúchali, a potom sa nejak jeho penis šmykol do mňa ale iba minimálne nie veľmi možno iba žaľuď (dva vpichy) a myslím že tam boli kvapky lásky, mám Zrovná ovoluciu myslíte že by som mohla byť tehotná? Ďakujem


  Dobrý večer čiže keď ste mi poradili že ak som si neni istá mám užiť tabletku, to znamená že ona účinkuje aj počas ovulácie? Lebo písala som že sa to stalo v deň ovulácie a tabletku som zapila deň po ovulácii (v plodnom období)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, v prípade pochybností Vám aj tak nezostáva nič iné, ako užiť včas tabletku núdzovej hormonálnej antikoncepcie. Napríklad preparát ellaOne môžete užiť až do 5 dní (120 hodín) od pochybného incidentu, nechráneného pohlavného styku, či roztrhnutia kondómu, kedykoľvek v priebehu menštruačného cyklu. Samozrejme, ak by ste už boli tehotná, preparáty núdzovej hormonálnej antikoncepcie sú už neúčinné.

Podobné otázky

 • Opätovná otázka

  , Autor: Domčiči

  Dobrý deň, s priateľom sme mali romantiku.. ale iba sme sa postojačky naholo šúchali, a potom sa nejak jeho penis šmykol do mňa ale iba minimálne nie veľmi možno iba žaľuď (dva vpichy) a myslím že tam boli kvapky lásky, mám Zrovná ovoluciu myslíte že by som mohla byť tehotná? Ďakujem  Ja som užila tabletku escapelle v plodnom obdobi (deň po ovulácii kedy tam išli tie kvapky). Myslite že zaberie aj keď som ju užila v plodnom období?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste tabletku núdzovej antikoncepcie užili včas, pravdepodobnosť tehotenstva je aj vzhľadom k okolnostiam pomerne malá. Odsledujte si to.