Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,413 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • výtok

    , Autor: petronela321548

    Dobrý deň, dnes sa mi objavil žltkastý, možno trochu do zelena, výtok. Nespomínam si že by sa mi takéto niečo niekedy stalo, ak áno tak ojedinele. Užívam HAK môže to byť aj z toho? S partnerom mávame pohlavný styk párkrát do mesiaca, aj to vždy chránený poprípade aj s kondómom. Hygienu dodržiavame obaja.
    Chcela by som sa spýtať, čím by to mohlo byť? Je dôvod na obavu alebo je v poriadku, keďže to nepretrváva dlho a objavilo sa to takto naozaj asi prvýkrát. Poprípade treba užívať nejaké lieky alebo podobne? Dosť ma to zarazilo, pretože doteraz som mala vždy výtok v poriadku.
    Vopred ďakujem za odpoveď a prajem príjemný deň.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, môže sa jednať o počínajúcu vaginálnu infekciu. Skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a realizovať si kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám realizuje výter z pošvy na kultiváciu a nasadí potrebnú liečbu. Čo sa týka pohlavného styku, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, za predpokladu jej pravidelného a správneho užívania, ste plne chránená, môžete mať nechránený pohlavný styk aj s ejakuláciou, nemusíte používať kondóm. Počas liečby vaginálnymi preparátmi je však vhodná pohlavná abstinencia.

Podobné otázky

  • Pretrvávajúca infekcia

    , Autor: bb636

    Dobrý večer pán doktor!
    Držala som sa Vašich rád (Rosalgin + vaginálne probiotiká) a po ukončení terapie mi prešli problémy. Teda aspoň myslím, nemám skúsenosti s užívaním vaginálnych probiotík (či je výtok, akej farby a akej konzistencie). Ale opuch a svrbenie som už nemala, zdalo sa mi že je to už ok.... Po styku sa mi ale opäť vrátili problémy (opuch, svrbenie). Ja musím ísť k doktorovi, keďže mi samoliečba nepomáha a stále sa mi to vracia....Čo je horšie pred nami je víkend a mala by mi nastúpiť menštruácia. Tak neviem či budem môcť ísť v pondelok ku doktorovi....A aj môjmu mužovi sa objavili vyrážky na žaludi. Čím mu môžem pomôcť? Canesten krém?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, podľa opisu sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o mykózu, ktorá sa podľa opisu prejavila aj u manžela. Ak máte doma Canesten krém a voľnopredajné Canesten vaginálne tabletky, môžete ich začať aplikovať. Manžel môže používať Canesten krém. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí bude vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy. Ak by sa Vám medzičasom dostavila menštruácia, odmenštruujte a obvodného gynekológa navštívte po skončení menštruácie.

  • tehotenstvo alebo iny problem?

    , Autor: Lucka1994

    Dobrý deň,

    poslednú menštruáciu som mala 3.11 ( cca 2-3 dni)- cyklus cca 29-31 dni .
    Posledný styk 13.11 a dni predtým ( neberiem HAK, prerušovaná metóda)
    Od 14.11 som bola chorá doma, prechladnutie- dutiny.
    Od asi 18.11-19.11 ma doteraz dosť výrazne bolí pod bruško + je extrémne nafúknuté ( ovela viac ako pred ocakavanou menstruaciou) , iné ťažkosti špinenie, vytok, bolest prs, bolest pri moceni- nemam.
    Neviem či to môžem pripisovať tehotenstvu, dnes ráno 25.11 som si robila digi test clear blue- negativ, z ranneho mocu.
    Neviem ci mozem mat iny gynekologicky problem a kedy pripadne vyhladat lekara, pretoze som sa mala dat zaockovat prvou davkou vakciny proti HPV, ktoru mam uz kupenu, bolo mi to odporucene, kedze mam problemy, len v tejto situacii neviem co somnou moze byt a necitim sa 100% v poriadku.
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia! Príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vo všeobecnosti platí, že ak sa necítite úplne v poriadku, očkovanie je vhodnejšie odložiť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Kyretaz

    , Autor: Dia18

    Dobrý deň , 18.11 som absolvovala kyretaz z dovodu MÁ v 7 tt ..Dnes tj 21.11 som bola u gynekologičky , vzali mi odbery na HCG , pozrela sono , chcem sa opýtať či 70 mm veľkosť maternice , 33 mm jedno vajíčko a 36 mm druhé vajíčko sú v poriadku , nepovedala nič , nepýtala sa ani na krvácanie ani bolesti , sem tam cítim ešte mierne bolesti ako keby zťahy maternice a veľmi slabo krvacam ( skôr niečo ako vytok ) .. 28.11 mi kázala prísť na ster . Je to štandardný postup že po kyretazi sa robí ster ? Koli čomu ?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, kontrolné USG po výkone má zmysel realizovať najskôr po 14. - 21. dňoch od výkonu, prípadne až po skončení najbližšej menštruácie. Spomínané parametre sú v norme. Čo sa týka steru, neviem, o aký druh steru sa jedná. Ja ho nerobím, neviem, aký dôvod vidí Váš obvodný gynekológ. Špinenie sa môže vyskytovať do 7 dní od výkonu, bolesti menstruačného charakteru môžu byť ešte pár dní po výkone. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa.

  • Meškanie menštruácie

    , Autor: Luculka

    Dobrý deň chcela by som sa spýtať keď mi mešká menštruácia tretí deň a nemám ani žiadne príznaky ani výtok ani nič žeby som ju mala dostat čím to môže byť? Po koľkých dňoch meškania menštruácie by som mala navštíviť gynekológa? Nemôžu to byť dajake zle náznaky napríklad miom?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo nedá vylúčiť. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj v prípade ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa. Takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť, ani k tehotenstvu, ani k prípadným myómom.

  • Zapáchajúci výtok

    , Autor: Patra

    Dobrý deň od vysadenia antikoncepcie (2 mesiace ) má trapi zapáchajúci výtok ( taký hnilobný/Hribový zápach ) hnedkastej farby a mám bolesti pri sexe. Mám doma canesten gym tablety na 6 dni je to vhodne alebo o aky problém moze ísť prosím ?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, pravdepodobne sa u Vás jedná o vaginálnu infekciu, ale príčin ťažkostí môže byť viacero. Canesten Vám v tomto prípade asi nepomôže. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výtery a na základe výsledkov nasadí potrebnú liečbu a určí ďalší postup.