• Výrastok

    , Autor: Emka196

    Dobrý deň, asi pred tromi rokmi som si v pošve našla výrastok. Nevedela by som o ňom, pretože sa nachádza asi 5-8cm od vchodu pošvy, no začala som užívať hormonálny krúžok a pri jeho zavádzaní som si tento výrastok našla. Navštívila som s ním aj svoju gynekologičku, pred asi dvoma rokmi, no jej reakcia bola asi taká, že najskôr mi výrastok nevedela vôbec nahmatať a tvárila sa, že si vymýšľam, no potom ho konečne nahmatala a jediná jej odozva bola, že sa s tým nikdy nestretla, že to je asi nejaký lymfatický výrastok, že sa mám ozvať ak sa to zmení. Odvtedy som sa k tomuto výrastu čo sa vyšetrenia týka, nevracala, avšak často naňho myslím i na to, že by som rada vedela čo to je, či to nie je niečo vážne a či mi to nebude zavadzať napríklad pri snahe o otehotnenie. Výrastok je pomerne dosť veľký asi 4cm. No väčšina jeho časti sa akoby schováva v tkanive pošvy a vytŕča asi len 1,5cm. Nemá hladký povrch, akoby sa v tom nachádzali i priehlbinky alebo podobne. Vo všeobecnosti nemám takmer žiadne ťažkosti. No za poslednú dobu sa mi cyklus z 28 dní predĺžil na 35 a mám napríklad problém pri zavádzaní tampónu pretože mi výrastok zavadzia. Chcela by som sa spýtať, neviete, čo by sa to v mojej pošve mohlo nachádzať a čo by to mohlo byť? Na dotyk to trochu bolí, ale je to akoby taká tupá bolesť. Zrejme sa to nachádza blízko krčku maternice.

    Dobrý deň, takto bez vyšetrenia sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam, ak si Váš obvodný gynekológ nevie dať rady, navštíviť vyššie pracovisko v nemocničnom zariadení.