Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Mr

  , Autor: Ciknori

  Dobrí deň chcela bisom vediem mala som menštruáciu dňa 13.9.2021 a vidím už 15 tého vložku som. Malé skoro čistú a svrti deň už pro moceni ma palilo aj svrbenie som mala môžte mi poradiť diakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pravdepodobne sa u Vás rozvíja vaginálna infekcia. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Skúsiť si môžete aplikovať Canesten krém. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menštruácia po kyretazi.

  , Autor: isha

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. 2.7 som začala krvácať. Zamlcany potrat dali mi injekciu na docistenie, po týždni 11.7 som aj tak podstúpila kyret. Od ktorého dátumu očakávať menštruáciu. Dnes je 30.7 a ja mam bolesti, ako pri mrche a slabo krvacam. No neviem ci je to ešte tou kyretazou alebo už menzes. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, deň zákroku si rátajte ako prvý deň menštruácie. K menštruácii po zákroku väčšinou dochádza po 4. - 6. týždňoch od zákroku, niekedy sa však menštruácia môže dostaviť aj skôr. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa l.

 • ranka na krcku

  , Autor: JARoslava44

  Dobry den pan doktor. Co sa robi s rankouna krcku? Cyto mam 2, ale vytoky mam a teda ze vraj to robi ta ranka. Prvy x mi o nej povedal gynekolog v dvadsiatich. Ze sa s tym nic nerobi, mozno po porode. V 30 rokoch som otehotnela a moj novy gynekolog bol zhrozeny z mojho krcku, ze preco to nemam uz davno osetrene mrazenim, alebo elektrokoagulaciou. Ze to po porode spravi. Lenze medzi tym ambulanciu prebral novy gynekolog a ten mi po porode povedal, ze ziadny krcok sa osetrovat nejde, ze to sa uz nemrazi a elektrokoagulacia sa pouziva az ked je pap 3. Pri porode mi bol krcok zašivany, ze 5 stehov to tiez neviem preco, len porodnik mi tak povedal. Prosim vam co sa stalo ked mi musel zasivat krcok? Zaujima ma vas nazor, co by ste robil vy ak ma zena ranku na krcku? Je to bezne u zien? Gynekolog mi tvrdi, ze to ma 80% zien, nech si to nevsimam. Ta ranka sa nikdy nezahoji? Dakujem za vysvetlenie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj keď rozumiem Vašim obavám, bez videnia nálezu a poznania bližších informácií a hlavne výsledkov vyšetrení sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Na základe opisu je možné, že sa jedná iba o ektrópium, ktoré je po spontánnom pôrode pomerne častým nálezom. Čo sa týka pôrodného poranenia na krčku maternice, k tomu sa Vám tiež neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach je najvhodnejšie sa pýtať priamo ošetrujúcich lekárov, ktorí poznajú nález a vedia sa Vám najobjektívnejšie k nálezu vyjadriť.

 • Sreptococcus aureus mrsa pri kultivácií z pošvy

  , Autor: Andrea_001

  Dobrý deň pán doktor,
  pri kultivácií z pošvy mi bol zistený streptococus aureus mrsa. Je rezistentný a nezaberajú naňho antibiotiká.

  Som tehotná a som v 29 + 5 tt. Chcem sa opýtať, či zlatý stafylokok nebude mať nejaký vplyv na plod a potom aj po narodení bábätka, či tam nenastanú nejaké komplikácie. Mám teraz dosť veľké obavy a strach. Nechápem, odkiaľ som ho mohla získať. V nemocnici som nebola nikdy hospitalizovaná. Dá sa to vôbec nejako liečiť, keď antibiotiká naňho nezaberajú?

  Ďakujem za vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, MRSA by nemal byť pre nekomplikované tehotenstvo nebezpečený. Infekcie MRSA sa delia na získané v nemocnici (HA-MRSA) a získané v komunite (CA-MRSA), keďže v populácii sa vyskytuje pomerne hojne. Do pošvy sa Vám MRSA dostal najpravdepodobnejšie zanesením. Nemuseli ste ležať v nemocnici. Stačí, že ste boli na verejnom WC, zdieľate uteráky alebo holiace strojčeky s inými ľuďmi, ... Tento typ infekcie MRSA môže vzniknúť aj vinou nedostatočnej hygieny, ako je časté alebo nesprávne ručné pranie. Skúsiť môžete preparáty s koloidným striebrom. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Myom

  , Autor: andrea-133

  Dobrý deň chcem sa spýtať
  20 mája som bola na mri kde mi bol zachytený myom viem o ňom roky mal 2cm teraz 4cm mávam dlhé krvácanie bola som s výsledkom u gynekologa ale on tam žiadny myom nevidí. Je to možné? Aká môže byť príčina.je umiestnený v kranialnej stene uteru a podla popisu s castami nekrozy.uz som vám raz o tom písala.lekar sa čudoval tiež ze to nevidí a objednal ma o mesiac.aky je váš názor. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je veľmi ťažké sa objektívne vyjadriť. Ak si Váš obvodný gynekológ nie je istý, prípadne má pochybnosti, môže Vás odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia.

 • Myom

  , Autor: andrea-133

  Dobrý deň,čo si myslíte o naleze mri.hypercellularizovany myom s cystickou event.nekrotickou časťou veľkosti 36×25mm. Treba podľa vás s tým niečo robiť.myom bol vždy rovnakej veľkosti 2cm.az teraz začal rast.mam 43 rokov.dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu sa nejedná o bežný myomatózny uzol. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, či nálezov, ani Vaše subjektívne ťažkosti, preto sa takto ťažko objektívne dá vyjadriť. Ak však došlo k progresii rastu a je prítomná aj ďalšia zložka myómu, je vhodné rozmýšľať nad operačným riešením. Preberte to s Vašim obvodným gynekológom.