Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,768 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pomoc

  , Autor:

  Dobrý deň s manželkou sme mali nechranenom sex pred týždňom včera som naska na toaletní papieri krv jasnú....a bolesti krížov a podbruska...viete mi povedať čo to je ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Lieky v 28tt

  , Autor:

  Dobrý deň, rada by som sa poradila ci je kombinácia tabletiek Clotrimazol AL 100 a krému candibene bezpečná v 28tt. Môj lekár má momentálne dovolenku a tak som narýchlo vyhľadala pomoc u druhého doktora nakoľko už týždeň pociťujem rezanie, svrbenie opuch a začervenanie v dolných partiách. Pan doktor bol veľmi zlatý a ochotný pomôcť ale lieky mi predpísal len na základe opisu môjho problému bez vyšetrenia vzhľadom na situáciu. Som prvorodicka a tak mám trochu obavy ci to nemôže uškodiť dieťatku. Po každej aplikácií pociťujem miestami totiž vystúpenie a tvrdnutie bruška. A tiež cítim mierny tlak v podbrušku. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané preparáty si aplikovať môžete. Po doužívaní si môžete urobiť kúru vaginálnymi probiotikami, ktoré obnovia prirodzenú vaginálnu mikroflóru. Pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pomoc

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spýtať ak budem mats manželom nechránený sex a zadari sa tesne pred MS moznoaj deň pred MS....môže mi prísť MS?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže a nemusí dôjsť k menštruácii. Dopredu sa to však nedá povedat.

 • Druhé tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň P. Doktor. Chcela by som sa spýtať na pár otázok. V roku 2017 som porodila predčasne. Znova mi to hrozí momentálne som v prebiehajúcom 20 týždni. Chcem sa však spýtať nakoľko už jedno dieťa mám a nemá kto s ním byť som nútená byť doma a odmietnuť hospitalizáciu ak by bola potrebná ako pri prvom. Mám možnosť odmietnuť hospitalizáciu a zostať doma alebo je to niečím stanovené? Hrozí za to niečo ak by som hospitalizáciu odmietla a nedajbože potratila alebo porodila znovu predčasne? Žiaľ niekedy si človek situáciu nevyberá a takisto ak by to bolo potrebné ísť do nemocnice tak dcéru so mnou nepustia. Nemala by kde byť. Pomoc nemám naozaj od nikoho

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pacient má právo odmietnuť akúkoľvek starostlivosť, či hospitalizáciu. Aj napriek tomu, že úplne chápem Vaše okolnosti, my lekári musíme byť v prípade, že sa niečo stane chránení. Zodpovednosť preto pri odmietnutí starostlivosti preberáte za seba aj plod vy.

 • Krvácanie mimo cyklus

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Nakoľko je môj gynekolog v karanténe, obraciam sa s prosbou o pomoc na Vás.
  Mám 25 rokov, bezproblémový pravidelný menštruačný cyklus, stáleho sexuálneho partnera.
  Od 24.12.do 29.12.som mala menštruáciu. 31.12.sme mali s partnerom pohlavný styk, pri ktorom som začala veľmi krvácať. Krvácanie trvalo niekoľko hodín. Odvtedy mám hnedo-krvavý výtok a intenzívne bolesti v podbrušku, ktoré ma obmedzujú.
  Nikdy sa mi niečo podobné nestalo. Prosím Vás o Váš názor, o čo by mohlo ísť.
  Vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez vyšetrenia sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Príčin ťažkostí môže byť viacero. Je potrebné vaginálne gynekologické vyšetrenie. Pri pretrvávaní ťažkostí vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

 • Ukrutne bolesti

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor od začiatku tehu mam problémy či už s bolesťami podbruška a hlavne stále bolesti na pravej strane podbruška a boku ale myslela som že roztahovanie maternice... ale dňa 5.12 som cítila intenzívne bolesti v podbrušku a bolesť v pravom boku tak sme šli na pohotovosť kde ma vyšetrila lekárka a zvážila návštevu urologa a ak by sa stav zhoršil že sa mam vrátiť... ten deň bol už v pohode bolesť ustúpila ale 6.12 (bol to víkend teraz) som na večer začala pociťovať neskutočne bolesti krížov chcela som najprv vydržať do rana a navštíviť môjho lekára ale bolesti prešli do takého stavu že som dostala silnú teplotu a zvracala som tak sme volali záchranku na pohotovosti ma sfúkli pani sestričky čo tu ja robím keď oni tu majú ľudí na kovid nechali ma v čakárni čakať od 5:00 do 9:00 v bolestiach na lavičke s plačom na celu tu nemocnicu nepodali mi žiadnu pomoc odobrali mi len moč a krv po hodine sedenie tam kde som ešte ďalšie 3 hodiny čakala na výsledky a o 9:00 mi povedali vraj mam infekciu močových ciest a poslali ma preč... dali mi antibiotiká zinnat 500 beriem ich od nedele aj paralel na teplotu neviem sama vstať z postele neviem ísť na wc neviem chodiť od bolesti sa zvieram celu noc aj deň plačem nakoľko ta bolesť je strašne silná ešte som sa nikdy s tým nestretla som v 18 týždni tehotenstva aby som nezabudla... ta bolesť ide od pravej strany krížov do podbruška do druhého boku hore do chrbtov nôh všade ... pán doktor ja už od bolesti nevladzem ani rozprávať už ani nič nejem nechuti mi stále mi je zvracanie chcem ísť v štvrtok urologovi alebo obvodnej len neviem kam kde mi urgentne pomôžu chcela by som zajtra ale priateľa mam v práci a nezajdem sama taký kus do nemocnice aj doma musí pri mne ostať mama cely týždeň inak ani na wc nejdem ... chcem sa opýtať čo toto môže byt ako si trosku uľaviť od tej bolesti prosím vás ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu máte pravdepodobne obličkové koliky, môže sa u Vás jednať aj o rozvíjajúcu sa pyelonefritídu. Je potrebné realizovať ďalšie vyšetrenia, USG obličiek, z krvi vyšetriť zápalové parametre, ako aj obličkové funkcie, ...Takto, bez poznania výsledkov vyšetrení a okolností, sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Dodržujte dostatočnú hydratáciu, aspoň 2 litre tekutín denne, pite urologický čaj a ležte na boku, na strane, ktorá Vás nebolí. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte v dohľadnej dobe gynekologickú pohotovosť.