Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,768 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ranka na krcku

  , Autor:

  Dobrý deň, p. doktor

  Pri vyšetreni mi p. doktorka zistila defekt na krčku maternice na ktory mi odporučila čipky cicatridina 3x tyzdenne. Mám vaginalny kružok ornibel, nemože mi úcinna látka alebo pomocne látky rozne oleje sposobiť poškodenie kružku a zníženie antikoncepčneho ucinku ?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vzhľadom k nálezu na krčku je na zvážení dočasné vysadenie antikoncepcie vo forme krúžku, kým sa nález na krčku maternice neupraví. Keďže som však nevidel nález a nepoznám žiadne bližšie informácie, výsledky cytológie a ostatných vyšetrení, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • krvacanie

  , Autor: simička

  Dobrý deň chcem sa opýtat s priatelom máme pohlavný styk a po pohlavnom styku krvácam už sa mi to stalo pár krat nie je to velmi je to slabučke chcem sa opýťat čím to može byt bola som aj u doktorky nie je to nič vážne len že mam ranku na krčku maternice može to byt niečo vážne? dakujem pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ranka na krčku maternice môže byť rôzneho stupňa podľa závažnosti. Ak vaša pani doktorka zhodnotila nález ako nie závažný, mali by ste jej veriť. Na diaľku bohužiaľ nález neviem posúdiť.

 • Ranka na krčku maternice

  , Autor: anieliiik

  Dobrý deň,
  Chcem sa Vás spýtať, 5 rokov mám na krčku maternice ranku, ktorá sa mi rapídne zväčšuje. Doktor mi bral aj onkoster, na poslednom vyšetrení mi povedal, že sa mi to zhoršilo, ale, že mám čakať na výsledky. Napísal mi, že sa mám dostaviť v apríli na onkoster ešte raz. Vyšetrenie ma moc bolelo, povedal, že to dobré nie je. Mám za sebou jeden potrat. No, že to s tým nesúvisi, že ranka je z niečoho iného.. Už to mám 5 rokov a spodok ma bolieva často, mám silnú menštruáciu a popritom silné bolesti. No spodok ma bolieva dosť aj, keď menštruáciu nemám. Neviem či mám zmeniť doktora, alebo mám teda čakať, do toho onkosteru. Nič somnou nerobí, aj keď vie, že ma to dosť bolí. Mám strach či to nemá niečo spoločné s rakovinou krčka maternice.
  Ďakujem Vám za Vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  onkostery (onkocytológia) sa robí práve kvôli respektíve v rámci prevencie rakoviny krčka maternice. Takto vám veľmi ťažko môžem poradiť, musela by som poznať presný výsledok jednotlivých onkocytológií. Sú určité štádiá kedy sa už odporúča operácia, ak okrem toho máte ťažkosti požiadajte o výsledky a poraďte sa s iným lekárom. V tomto nemá cenu riskovať a radšej jeden názor navyše ako čokoľvek zanedbať. S potratom onkocytológia naozaj nesúvisí ani so silnou menštruáciou. Nepriaznivé je v tomto smere napríklad krvácanie po pohlavnom styku a priamo lokálny nález. Držím palce a rozhodne to nezanedbajte.