• Ranka na krčku maternice

    , Autor: Bnzs

    Dobrý deň! Mám ranku na krčku maternice, lekár mi predpísal vaginálne kapsule Gynella, výsledky sterov mám dobré. Po pohlavnom styku mám krvavý výtok. Chcela by som sa spýtať, že s takou diagnózou môžem mať pohlavný styk? Ešte k tomu patrí aj to, že predtým som mala mykózu, ale už som po liečbe, výsledky sterov boli negatívne.
    Ďakujem.

    Dobrý deň, bez poznania okolností a videnia nálezu je veľmi ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť. Môže byť, že máte na krčku ektrópium, ak ste už rodili, alebo entrópium, ak ste ešte nerodili. To môže spôsobovať špinenie po pohlavnom styku. Ak boli výsledky onkocytológie v poriadku, skúsiť si môžete aplikovať aj spomínané Gynella kapsule, prípadne mucoGyne kapsule, či Cicatridina čapíky.