Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,980 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Po potrate

  , Autor:

  Dobrý večer!
  Som po spontánnom potrate. Začala som 13.5. krvácať ale až 15.5.som potratila. Krvácala som zhruba 9 dní. O 25 dní som dostala menzes dosť silný klasika 5 dní, ale odvtedy prešlo len 5 dní a ja začínam po troche znova krvácať. Respektíve vždy keď idem na toaletu a uzriem sa je tam krv. Môžem mať zasa tak skoro ciklus??? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je sa veľmi ťažké vyjadriť. Príčin krvácania môže byť viacero. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Potrat

  , Autor:

  Dobrý deň v cera som bola na pohotovosti z dôvodu slabého krvácania 5tt+5 bolo vidieť vak vo veľkosti 8,5mm. Vecer sa už krvácanie rozbehlo naplno boli prítomné aj veľké krvné zrazeniny a silné kŕče, takže podľa všetkého prišlo k potratu. Dnes už krvacam len slabo. Kedy by som mala ísť na ďalšiu kontrolu? Stačí ísť až keď krvácanie prestane?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, či naozaj došlo k spontánnemu potratu, či sú prítomné reziduá po potrate a je nutné maternicu vyčistiť alebo sa maternica vyčistila sama. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Po potrate

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. 25.11.20 pri prehliadke u svojho gyn som mala zistený zamlknuty potrat. Začala som spontánne krvácať po injekciach Methergin, ale nevyšlo to všetko. 14.12. Som bola na odporúčanej kyretazi, kvôli reziduam. Moja otázka nie: výsledky biopticke vyšetrenie : rezidua post abortum s ťažkým stupňom regresivnych zmien. Čo to prosím znamená? Ďakujem za odpoveď. Pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, regresívne zmeny znamenajú odumreté tkanivá a bunky, čo je pri náleze zamlčaného potratu zodpovedajúci nález.

 • Cysta po potrate

  , Autor:

  Dobry den pan doktor, v prvom rade sa vam chcem podakovat, za vasu odpoved pri mojej predchadzajucej otazke o cyste po zamlcanom potrate. Zacala mi vsak hlavou vrtat este nadvazujuca otazka, ci nemohlo byt dovovom mojho potratu prave zlte teliesko? Resp. pri sone po potrate mi na vajecnikoch sice nic nenasli, ale skor ma zaujima, ci mohla byt takto postupnost - tehotenstvo - zlte teliesko produkuje malo progesteronu - zamlcany potrat - cysta zlteho telieska... Snazim sa prist na odpoved, ci mohlo najprv dojst k tomu, ze bol nejaky problem so zltym telieskom, kvoli ktoremu mohol prist potrat a nasledne sa z telieska vytvorila cysta? Viem, ze najst odpoved, preco prislo k potratu je takmer nemozne, ale snazim sa i tak najst aspon nieco co by sme mohli pri dalsom tehotenstve podchytit vcas, aby sa nieco taketo uz neopakovalo, lebo to by som uz asi psychicky naozaj nezvladla. Dakujem velmi pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčiny v žltom teliesku určite nehľadajte. Je to normálna a nutná súčasť tehotenstva. To, že sa zo žltého telieska vytvorila cysta, nemá súvis s dejom oplodneného a uhniezdeného vajíčka v dutine maternice.

 • Po potrate (potratoch)

  , Autor:

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať, či sú nejaké štatistiky, ak som v krátkom čase prekonala dva potraty a hneď tretí krát otehotnela, aká je šanca, že bábätko môže byť zdravé?
  Totiž žijem v zahraničí, keď mi zistili v 10tt zamĺknuty potrat, dali mi tabletky, na vypudenie. Ďalšia menštruácia bola prvé dva dni veľmi silná a veľmi bolestivá, potom už normálne. Druhá menštruácia, teda dva mesiace po potrate bola hrozná, ale nejako som si nepripúšťala, že by to mohol byť potrat, nahovorila som si, že sa dlhšie čistím po tabletke, plus som skúšala nejakú detoxikáciu od cukru a strašne cvičila, napriek bolestiam, takže štvrtý a piaty deň menštruácie boli silnejšie a bolestivejšie ako prvé dni, úplne pripomínali potrat a keď som na vložke našla aj kusy tkaniva, dokonca takú guličku, zľakla som sa, že to bola tá blastula, ale ako hovorím, potlačila som to, lebo som sa bála a za lekárkou som nešla, lebo tu je všetko "normálne" a "na prírode", a prvý trimester ženu ani nekontrolujú, takže by ma vysmiali a poslali domov, teraz menštruácia bola zase prvé dva dni veľmi silná a bolestivá, potom všetko ok, tak sme chceli znova otehotnieť. A ako sa blíži termín menštruácie, resp potvrdenia, že som tehotná, som sa akosi začala vracať k tej hroznej menštruácii spred dvoch mesiacov a stále viac si pripúšťam, že to bol asi ďalší potrat a robím si starosti, či sa to nejako na tom bábätku nevypomstí, či po dvoch tak krátko po sebe nasledujúcich potratoch nie je rozumnejšie dlhšie počkať s otehotnenim. Ako, nech mi poviete čokoľvek na potrat nepôjdem, len som si povedala, že ma môžte jedine ak ukľudniť...
  Vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa jednalo o dva potraty v priebehu krátkeho času, bolo by vhodné absolvovať endokrinologické a hematologické vyšetrenie, aby sa vylúčila možná príčina potratov, prípadne nasadila potrebná liečba. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Časté krvácanie po potrate

  , Autor:

  Dobrý deň ,
  Dňa 5.12.2019 som absolvovala kyretaz (anembryomola)11 tt, týždeň po kyretazi som ešte krvacala .29.12 som opäť krvacala cca 9 dni a dnes 14 .01.2020 opäť krvácam, je možné , že mám tak ,, popleteny cyklus? Alebo je to niečo iné ? U doktora som bola na meranie hcg po kyretazi , ale nekontroloval ma... ďakujem za Vašu odpoved a radu .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vhodné by bolo realizovať kontrolné USG vyšetrenie. Štandardne sa realizuje na 14.-21. deň od výkonu, kedy sa skontroluje dutina maternice a vylúči sa prítomnosť možných reziduí, ktoré môžu spôsobovať po výkone nepravidelné, ale aj intenzívne špinenie, či krvácanie. Pri pretrvávaní ťažkosti alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.