• riešenie

    , Autor: nikan

    dobrý deň pán doktor.Mám problémy s trávením už vyše roka, absolvovala som kolono, gastroskopiu,sono, pri poslednom špeciálnom sone mi bolo zistené, že maternicu mám uloženú aj s jedným vaječníkom úplne v pravo, pod ňou je časť čreva a síce som si myslela celý čas, že ma bolí prechod medzi tenkým a hrubým črevom, mi bolo ale povedané, že ma bolí maternica.....u gynekologa bolo všetko ok vnútorne,ale potvrdil uloženie úplne napravo, odporučil mi buď laparoskopiu alebo antikoncepciu, nakoľko vraj maternica môže dráždiť okolité orgány-črevá ...s tou antikoncepciou nie som moc stotožnená.....aký máte prosím na to názor, čo by ste poradil vy? ďakujem

    Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, okolnosti, výsledky vyšetrení, či nálezy zobrazovacích vyšetrení, neviem sa Vám objektívne bližšie vyjadriť. Môže sa však u Vás jednať o endometriózu a v malej panve sú prítomné početné zrasty, maternica môže byť vytiahnutá na jednu stranu a môže byť prirastená aj k črevu, čo by Vám mohlo spôsobovať ťažkosti. Ak sa nezistila žiadna konkrétna príčina ťažkostí a nestanovila sa diagnóza, môže sa urobiť diagnostická laparoskopia, kde sa zistí príčina ťažkostí a prípadne podľa nálezu sa urobí výkon.