Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,583 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Očkovanie

  , Autor: Amalka1234

  Dobrý deň pán doktor, potrebovala by som radu.
  12.4.mi môj gynekológ pichol depo proveru, kvôli silnému krvacaniu, hlavne kvôli myomom aby ne rástli.
  V pondelok mam ísť na očkovanie pfizerom, prosím Vás môžem ísť ak mám v sebe tu injekciu s postupným uvoľňovaním?
  Ďakujem krásne za odpoved
  Janka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nevidím dôvod, aby ste nemohli byť očkovaná, od podania injekcie ubehne už viac ako 7 týždňov.

Podobné otázky

 • Ureoplazma

  , Autor: Aicul

  Dobrý deň pán doktor.... Chcela by som sa spytat ci je to so mnou veľmi zle vysli mi nie velmi dobré výsledky hpv typ 18 co je vysokorizik ze? A ureoplazma vyssia tiez cez 10. Pani dokt. Mi dala antibiotika doxyhexal a Azitrox .... Po tych ant. Mam kontrolu o 4 tyz. A z krcka v oktobri.. Da sa to dat este do poriadku ze mi môže vyjsť neg. Vysledok po kontrole? Dakujem pekne s pozdravom Grusová

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, HPV je vírus, ktorých bolo identifikovaných okolo 150 typov. Sú delené medzi vysokorizikové, strednerizikové a nízkorizikové. Medzi vysokorizikové patrí hlavne 16 a 18, ktoré majú najväčší podiel na bunkových zmenách krčka maternice, ktoré vedú k rakovine krčka maternice. Neznamená to však, že ak máte pozitívny HPV typ 18, máte automaticky rakovinu. Vírus u Vás nemusí zanechať žiadnu bunkovú zmenu a rovnako, ako napríklad chrípka, príde a odíde, bez následkov. Takže je potrebné rozlišovať HPV pozitivitu a cytologické zmeny krčka maternice. Dôležité je preto realizovať onkocytologické vyšetrenie krčka maternice, či sú alebo nie sú prítomné bunkové zmeny krčka maternice, prípadne ak sú, v akom rozsahu. Odporúčam očkovanie Gardasilom 9. Čo sa týka ureaplazmy, nasadená Vám bola potrebná liečba, ktorú musí užívať aj partner, aby ste si ureaplazmu medzi sebou navzájom nepredávali. keďže nepoznám žiadne ďalšie výsledky, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť.

 • Hpv

  , Autor: Lula17

  Dobrý deň pán doktor, bola som u lekárky z dôvodu problému s mocenim. Pri kontrole mi urobila rovno preventívnu prehliadku , sono, a cytologické vyšetrenie.všetko bolo v poriadku ale prišli výsledky z kultivacie ureoplazma a potom cytológia a tam vyšiel pozitívny výsledok na HPv. Odporučila mi očkovanie mám 30r. Ockovat sa dám ale najskôr musím preliecit ureu dala mi antibiotiká Fromilid 500 čítala som že nemusia zabrať a liečba bude neúspešná lieky mám aj pre priateľa. Moja otázka nasadila dr liečbu správne ? A čo sa týka hpv dá sa vyliečiť pokial na krčku niesu zidne zmeny kázala mi posilniť imunitu pracujem v prostredí medzi deťmi takze imunitu mám zlu… čo by ste vy odporúčali brat keďže tých volnopredajnych liekov na imunitu je veľmi veľký vyber neviem podľa čoho vyberat . Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ureaplazma je pomerne často vyskytujúce sa pohlavne prenosné ochorenie, ktoré však nemusí spôsobovať žiadne ťažkosti a môžete si ho predávať medzi sebou s partnerom. Preto je potrebné preliečiť aj partnera. Čo sa týka HPV, očkovanie určite odporúčam. HPV infekcia môže prísť a odísť, napríklad ako chrípka, a nemusí zanechať zmeny na krčku. To, že máte pozitivitu HPV ešte neznamená automaticky zmeny na krčku. Treba však povedať, že HPV 16 a HPV 18 sú najrizikovejšie typy vo vzťahu ku zmenám na krčku maternice až tvorbe karcinómu krčka. Ak máte ozaj oslabenú imunitu, za zváženie stojí imunologické vyšetrenie. V lekárni je množstvo voľnopredajných preparátov, doplnkov výživy, či vitamínov.

 • Hpv

  , Autor: jaTrdlo

  Dobrý deň, rada by som sa spýtala na váš názor... Po ukončení šestonedelia mi robil gynekológ preventívnu prehliadku a bral vzorku na LBC. Výsledky mi poslali o dva mesiace e-mailom, pozitívny HPV (tuším 16 a 18). V podstate som žiadne iné informácie nedostala, iba návrh používať deflagyn gél. Na moje dodatočné otázky + žiadosť o konzultáciu u lekára mi bolo odpísané, že mi viac povedať nevedia (nepovedali vôbec nič), bola mi navrhnutá liečba a je len na mne či ju podstúpim. Tým to pre nich haslo... Žiadna kontrola či dodatočné vyšetrenie.
  Hľadám si nového gynekológa, o tom potom... Tento prístup sa mi vážne nepozdáva ani nepáči. No nateraz nemám žiadne info čo môžem očakávať, čomu sa vyvarovať, ako postupovať a tak. Mám užívať ten deflagyn s dožadovať sa následnej kontroly?
  Mohol tento vírus nejako ovplyvniť moje bábätko? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, z Vášho opisu mi nie je jasné, či z onkocytologického vyšetrenia z krčka maternice sú popisované prítomné bunkové abnormality, LSIL alebo HSIL. To, že máte pozitívne HPV 16 a 18 nemusí automaticky znamenať bunkové zmeny na krčku. Odporúčam očkovanie Gardasilom. Ak boli prítomné bunkové zmeny ľahkého stupňa, je potrebné skontrolovať cytologický ster o 6 mesiacov. Na trhu je viacero preparátov na úpravu bunkových zmien krčka maternice, napríklad RegreSIL, DeflaGyn, či Papilocare. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach odporúčam informovať sa u Vášho obvodného gynekológa. Pri nespokojnosti máte právo na zmenu obvodného gynekológa vždy od nového kalendárneho mesiaca.

 • HPV

  , Autor: AnnB234

  Dobry den prajem..chcem sa spytat..bolo mi diagnostikovane vysokorizikove HPV typ 31,33..spravili sa mi genitalne kondylomy, ktore som si nechala vypalit laserom. Partner bol u urologa a jemu z vyteru HPV nevyslo. Je mozne ze on to HPV nema aj ked sme kondom nikdy nepouzili? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, HPV je vírus, ktorý podľa typu (HPV vírusov je viac ako 100 typov) môže zanechať rôzne zmeny, či už na krčku maternice, či vo forme kondylómov a podobne. Nie je podmienka, že ak je žena pozitívna na HPV, musí byť automaticky pozitívny aj muž, platí to však aj naopak. Pri pohlavnom styku je však riziko prenosu vysoké. Odporúčam u Vás očkovanie proti HPV.

 • Konízacia krčka frakcizovana kyret

  , Autor: Michien

  Dobrý večer pán doktor, píšem prvý krát,som po konizacii krčka dva týždne,volal mi gynekológ o výsledku histologie,ťažká dyzplazia ,že všetko zle dali preč,a odporúča očkovania mňa i manžela, kontrolu mi dal o 3 mesiace, prosím vás poraďte o hladom tej dyzplazie, mám 34rdety nemáme.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ťažká dyspázia bola dôvodom na realizáciu konizácie. Ak boli okraje vyrezaného tkaniva v poriadku, odstránilo sa všetko. Očkovanie Gardasil 9 odporúčam aj ja.