Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,655 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Útvar

  , Autor: Mafalda

  Mám hustý žltý výtok bez zápachu. Nemám bolesti ani pálenie ani svrbenie. Výtok je v podstate neustály, len po skončení menštruácie asi tri až 5 dní je slabší. Okrem toho sa mi z pošvy "vysúva" von nejaký útvar, je ako gulička, ktorá je zdurená. Jedine keď ležím, tak "nevyskakuje" von. Najprv som myslela, že je to len taký silnejší, hustý výtok, čo sa týka pocitovo, ale zistila som raz, že mi von vyšiel akýsi útvar, ktorý vyzeral ako pysk a na jeho konci bola zdurená gulička, ktorá občas pukne ako vyrážka a trošku krváca. Potom ten útvar veľký ako pysk sa znova skryl dnu a teraz zväčša vidno len vysúvajúcu sa guličku. Čo to môže byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť, možností je však viacero. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí diagnózu a stanoví ďalší postup.

Podobné otázky

 • Krvácanie mimo cyklus

  , Autor: Becky

  Dobrý deň. Mám 32 rokov, nerodila som. Moje problémy začali pred 3 rokmi, bolesťami krížov, podbruška, krvácaním mimo cyklu a výtokom. Bola mi odporučená operácia, nakolko som mala cystu na pravom vaječníku. Počas operácie mi odstránili cystu a jeden vajíčkovod. Moje problémy však pretrvávali, navyše som mala neustále aj výtok a dyskomfort, na ktorý mi nič nezaberalo. Robila som si časté výplachy a zrejme aj preto som po roku musela znova podstúpiť akútnu operáciu, kvôli hnisavej cyste na vaječníku. Počas operácie mi odobrali aj druhý vajíčkovod a ponechali mi len jeden vaječník a maternicu. Moje problémy však pretrvávajú. Menštruáciu som pred tým mávala silnú 7-8 dní, teraz mávam niekedy silnú so zrazeninami, že sa neviem pohnúť z domu a inokedy ùplne slabú. Okrem toho mávam krvácanie mimo cyklu, hlavne ak si zavádzam nejaké čípky a niekedy aj po styku. Stále pretrváva aj zapáchajúci hlienovitý výtok - užívam tyndaflor a lactofeel, ale keď si nedám čo i len jeden deň, zápach sa vráti. Mávam aj problémy pri močení - bolesti, pálenie, časté močenie. Bola som vyšetrená aj urológom - všetko v poriadku, odoslal ma aj na ct, kde na maternici bol pravdepodobne myóm - v dolnej stene hypodezny utvar vel. 10 mm. Inak všetko v poriadku. Na ten výtok už som vyskúšala všetko možné (doxyhexal, biesptol, betadine cipky, macmirror globule, entizol, canesten, lomexin...), nič z toho nepomohlo, niektoré ešte zhoršili problém. Skúšala som aj výplachy, rosalgin a clogin ale po posledných problémoch, už mám obavy. Prosím, čo by ste mi odporučili alebo ako by ste postupovali pri mojom probléme? Ďakujem za prípadnú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam ešte doplniť stery na vyšetrenie chlamýdií, mykoplaziem, ureaplaziem a trichomonas vaginalis, ktoré by mohli spôsobovať opisované ťažkosti. 10 mm myóm Vám ťažkosti spôsobovať určite nebude.

 • Chronicky zapal

  , Autor: Lucii87

  Dobrý deň som po vypaľovanie krčka plus kuretaz plus biopsia zistili mi chronicky aktívny zapal polipozne endometrium som teraz mesiac po operácii na ďalšom Sone mi zistili cystu 3x3 cm teraz na Sone vraj nič Sone ktoré trvalo 5sekund robil druhý Dr no ja mam stále bolesti podbrušku mam zmeniť Dr ci je to takto v poriadku

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 3 cm veľký cystický útvar mohla byť aj funkčná cysta, ktorá mohla časom prasknúť, prípadne sa vstrebať. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností je samozrejme vhodné navštíviť obvodného gynekológa.

 • Streptococcus agalactiae

  , Autor: Ona

  Dobrý deň. Prosim Vás, už dlhšiu dobu mám hojný, žltý, vodnatý vytok bez zápachu. Vytok ma zalieva aj v noci počas spánku. S doktorom to riešim už pol roka pomaly a stále nič. Všetky stery, cytológia v poriadku až na streptoccocus agalactiae masivne.
  Môj gynekológ mi tvrdí, že streptoccoc výtok nespôsobuje.
  V decembri som bola aj na kyretáž, histologia bola v poriadku. V nemocnici mi zistili útvar na pravom vaječníku, bola som odoslaná na onkogynekologiu. Tam sa lekárom ten útvar moc nepáči, čakám na termin operácie. Onkogynekolog mi povedal, že ten výtok nie je z toho útvaru na vaječníku.
  Už som nešťastná z toho

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Streptococcus agalactiae môže spôsobovať žltý výtok. Za normálnych okolností, ak žena nemá ťažkosti, sa preliečovať nemusí. Ak je však v pošve masívne pomnožený a žena má ťažkosti, nie je na škodu ho preliečiť.

 • Žlte teliesko

  , Autor: Erika888

  Dobrý deň.Mám 22 rokov a dnes som bola prvýkrat na sone vaječníkov. Pán doktor mi našiel niečo na pravom vaječniku vo velkosti 22x20x14mm, pričom povedal, že na 98% to bude žlté teliesko. A o tých 2 zostajucich % mi povedal že to može byť niečo iné ako tumor a neviem ake vyrazy.. Som v druhej časti cyklu, po ovulácii..Mám prísť po menštruacii aby zistil, či to tam bude alebo nie. Aby sme s istotou vedeli.... Je možné že to bude nádor? Dosť sa toho bojím. ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa mňa sa nemáte čoho obávať. Podľa opisu sa pravdepodobne jedná o folikul, eventuálne o žlté teliesko. Cysta musí spĺňať isté kritériá, ktoré podľa Vášho opisu nespĺňa. Je štandardné skontrolovať ultrazvuk po menštruácii, kedy by sa už spomínaný útvar nemal na vaječníku nachádzať. Obavy mať nemusíte. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • myom?

  , Autor: Iba Ja

  Dobrý den, dá sa na ultrazvuku s istotou povedat, že myom je myom? Ak to má len niekolko mm, nemože si to lekár „zmýlit“ s niečim iným? napr.polyp, alebo nedajbože zhubný nádor?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak má popisovaný útvar iba niekoľko milimetrov, o myóme by som sa s istotou vyjadriť nevedel. Záleží však od toho, kde sa daný útvar nachádza. Ak sa daný útvar nachádza v dutine maternice, môže sa jednať aj o polyp. Zhubný nádor sa na základe uvedeného zistiť takto nedá, väčšinou je však pri karcinóme sliznice dutiny maternice prítomná vysoká sliznica. Neznepokojoval by som sa. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.