• Útvar

    , Autor: Mafalda

    Mám hustý žltý výtok bez zápachu. Nemám bolesti ani pálenie ani svrbenie. Výtok je v podstate neustály, len po skončení menštruácie asi tri až 5 dní je slabší. Okrem toho sa mi z pošvy "vysúva" von nejaký útvar, je ako gulička, ktorá je zdurená. Jedine keď ležím, tak "nevyskakuje" von. Najprv som myslela, že je to len taký silnejší, hustý výtok, čo sa týka pocitovo, ale zistila som raz, že mi von vyšiel akýsi útvar, ktorý vyzeral ako pysk a na jeho konci bola zdurená gulička, ktorá občas pukne ako vyrážka a trošku krváca. Potom ten útvar veľký ako pysk sa znova skryl dnu a teraz zväčša vidno len vysúvajúcu sa guličku. Čo to môže byť?

    Dobrý deň, takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť, možností je však viacero. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí diagnózu a stanoví ďalší postup.