• Cysta

    Dobry den. Bola mi nedavno najdena 3cm cysta na vajecniku stale ma pobolieva uz par rokov.Predtym ma pani doktorka uistovala ze ta bolest je bezna pri ovulacii a menstruacii a az po 3 rokov sa zistilo ze sa tam nachadza cysta ktora ma obcas boli aj na dotyk. Mali aj podozrenie na endometriozu ale z vysledku krvi mi povedali ze je to v poriadku a nic viac. Vsetko sa len tak nechalo a cysta ma stale boli a od nej aj slabiny. Mozte mi prosim poradit co mam robit? Je potrebna liecba 3 cm cysty? Dakujem

    Dobrý deň, 3 cm cystický útvar nie je ešte cysta v pravom slova zmysle. Bolesti Vám určite nespôsobuje. Môže sa jednať iba o funkčnú cystu (folikul, či žlté teliesko), ktorá je normálnou súčasťou vaječníka. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, nevidel som ani nález, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne vie odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia.