• Problém

    , Autor: Kika_d2

    Dobrý deň. Bola som včera na preventívnom vyšetrení u gynekológa. S priateľom sa o bábo nesnažíme ale ani sa nebránime. Pri prehliadke sa ma doktor spýtal, či som si robila test (mešká mi 2.deň) robila som a bol negatívny. Povedal, že vidí tam niečo čo by mohol byť náznak tehotenstva. (bola to čierna machulka) no môže to byť aj začínajúca menštruácia. Chcem sa spýtať, ak by sa fakt jednalo o tehotenstvo a už na ultrazvuku zazrel čiernu machulku, testy by nemali byť jasne pozitívne?

    Dobrý deň, nie nevyhnutne. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie práve pre riziko falošnej negativity testu.