• PCO

    , Autor: lola555511

    Dobrý deň, bola som na kontrole u svojho gynekologa a videla som kartu kde bolo pisane: S: neprav. menzes, TVS: uterus v AVF. prim. veľkosti, E 2mm, homogenne, E/M ostra, myometrium bez lozisk. zmien, CK symetricky, stroma homogenna, ovaria bilat. mierne zváčšené s početnými drobnými folikulmi 5-8mm, cd bez voln. tk., Z: PCO bilat., Rp: Duphaston..... a teraz ked som bola u lekara kvoli tomu ze po 3 mes duphastonu sa mi zase vratila nepraviselna menstruacia s vynechanim, tak mi povedal ze pco sa mu potvrdilo ale nema s tym co spravil, odporucul mi dost redukovat vahu a tym by sa to mohlo upravit plus chcel pokracovat v duphastone ale byvalo mi z neho zle tak som vravela nech nieco ine najde ale dako sa mu ine lieky nepozdavali a teda nakoniec sme sa dohodli na hormonalnej antikoncepcii KarHleight. Povedal ze by to teda mohlo byt s nou lepsie aspon pravidelna menstruacia a sanca je ze sa to za par rokov upravi a nebude sa uz nic riesit plus povedal ze aj tak teraz deti neplanujem a ak by som sa rodhodla a cysty by stale pretrvavali tak by sa potom zmenila liecba na inu. Bolo mi povedane ze o 3 mesiace kvoli hatk mam prist na krv a uvidime ako na nu zareagujem. Trochu sa obavam kedze aj v duphastone bola laktoza a aj v tejto hatk je laktoza, ci to nemoze robit problemy kvoli mojej intolerancii, alebo duphaston mi proste nesadol ako liek. Čo si myslite o tomto postupe? Postupovali by ste podobne?

    Dobrý deň, uvedený postup je pomerne štandardný. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Ak by sa začali prejavovať príznaky laktózovej intolerancie, bude potrebné informovať lekár a a preparát zmeniť.