Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesti v podbrušku

  , Autor: Kikuška99

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať.
  Keď máme s partnerom pohlavný styk tak to bolí, mám aj hustý biely výtok a často chodím na WC (cikať) aj zapáchajúci moč mám.. Viete mi nejako poradiť že čo to môže byť? Či by sa jednalo o zápal vaječníkov alebo nie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o zápal močových ciest v kombinácii so zápalom v pošve. Takto sa však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Bolesti

  , Autor: Bambuľka z

  Dobrý večer prajem
  Písala som Vám o bolestiach v podbrušku, kedysi dávnejšie ešte počas štúdia sa mi občas stávalo že mi uprostred dňa prišli silné bolesti v podbrušku, z pravej ale aj z ľavej strany, niekedy bolí tak silné že som od bolesti padla na kolená a nemohla som sa vystrieť. Neboli tie bolesti neustále ale občasné až časom na určitú dobu ustáli a objavili sa zriedka . Lenže teraz po dlhšej dobe sa bolesťi vrátili a objavia sa často nečakane, pretrvávajú niekoľko dní a potom ustálila a zas sa vrátia. Mohlo by to prosím nejak súvisieť aj s tými bolesťami v podbrušku pri pohlavnom styku? Chcem sa opýtať či to môže znamenať niečo vážne a mala by som čo najskôr vyhľadať lekára, pretože na základe vášho odporučenia som začal hľadať druhého obvodného gynekológa, ale keďže je leto čas dovoleniek tak sa nikde nedá objednať skôr ako v septembri a niektorí zase nové pacientky neberú. A ku svojmu pôvodnému lekárovi viac nechcem ísť kvôli tej nepríjemnej skúsenosti. Spomínané bolesti sa mi zvyknú prejaviť aj teraz občas sú miernejšie inokedy silnejšie. Je niečo čo mi môže pomôcť bolesti zmierniť keď sa vrátia, kým sa dostanem na vyšetrenie. Vyrastala som v detskom domove kde tento môj problém, keď som bola mladšia neriešili, za odpoveď vám vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nevylučujem súvis bolestí v podbrušku s bolesťami podbruška pri pohlavnom styku. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Bez vyšetrenia sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť, ani poradiť Vám vhodnú "voľnopredajnú" liečbu. Je potrebné realizovať gynekologické vyšetrenie.

 • Enterobaktérie

  , Autor: Prelka

  Dobrý den, pan doktor, z kultivácie mi boli potvrdené enterobaktérie. Pociťovala som bolesti v podbrušku a mala som vodnatý výtok. Dostala som dalacin krém. Počas užívania sa to trochu zmiernilo, ale znova pociťujem bolesť v podbrušku a vodnatý výtok. Dokonca prvýkrát som mala krvavé špinenie počas ovulácie. Môžem si kúpiť niečo voľnopredajné, kým navštívim znova gynekológa po sviatkoch? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám bola nasadená liečba podľa výsledkov citlivosti na vykultivované baktérie, liečba by mala byť účinná. Môže sa u Vás jednať o poruchu vaginálnej mikroflóry vplyvom antibiotík. Skúste si realizovať kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné aj tak navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Enterobaktérie

  , Autor: Prelka

  Dobrý deň pán doktor, pociťujem bolesti v podbrušku už niekoľko dní, z výteru boli potvrdené enterobaktérie. Krvný obraz a crp je v poriadku. Odmenštruovala som takisto bez problémov. Medzitým mi vyšiel aj pozitívny SIBO test, v dôsledku čoho mám problémy s trávením. Môže mať výskyt enterobaktérii v pošve súvis s tým baktériálnym prerastaním čreva? A takisto môže bolesť v podbrušku súvisieť s nálezom v pošve (enterobaktérie)? Je to potrebné preliečiť antibiotikami?Momentálne užívam Normix od alergológa. Gynekológ mi dal Dalacin, vaginálny krém. Môžem to užívať súčasne? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané bolesti môžu a nemusia byť gynekologického pôvodu. Pri náleze bakterií v pošve postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Enterobaktérie sú baktérie, ktoré sa nachádzajú v čreve normálne. Pri ich zanesení napríklad do pošvy môžu spôsobovať ťažkosti, bolesti, výtok, pálenie, … Preparáty môžete užívať súčasne.

 • Zápal

  , Autor: Lula17

  Dobrý deň pán doktor, chcem sa opýtať pred 10dnami mi z mocu zistili baktériu Enterococcus faecalis brala som 10dni ciprinol 250 užívala som popri tom wobenzym a ženské probiotika gynimun. Lenže po dobrati liekov cítim pálenie ako keby v pošve a mám aj bolesti v podbrušku jemne pichanie mohla mi tato baktéria spôsobiť zápal aj na ženských orgánoch ? Na gyn som objednaná ale až 12.4 mohla som z toho dostať mykozu? Alebo čo by to mohlo byt ? Čo by aom si mohla v lekárni kúpiť kým aby sa mi trosku uľavilo kým pôjdem na kontrolu k dokotrke ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tým, že ste užívali antibiotiká celkovo, nie iba lokálne, by mala byť preliečená infekcia prípadne zanesená aj do pošvy. Aplikáciou vaginálnych probiotík ste sa snažili vyhnúť vplyvu antibiotík na rozvoj vaginózy. Aj napriek tomu nie je vylúčené, že sa v pošve infekcia rozvinula. Skúsiť si môžete aplikovať Canesten krém a vaginálne tabletky. Následne si skúste realizovať kúru vaginálnymi probiotikami, skúsiť môžete aj iný preparát vaginálnych probiotík. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy a prípadne predpíše potrebné preparáty.

 • Gynekologicke problémy

  , Autor: daska-2

  Dobrý mám baktériu E.coli v pošve je normálne že mám bolesti v podbrušku skôr kŕče, je mi na zvracanie občas a že mam hnačky? To liečbe to zmizne? Ďakujem pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hnačky a nevoľnosť s prítomnosťou E.Coli v pošve veľmi nesúvisí. Bolesti v podbrušku, štípanie, či pálenie v pošve sa vyskytovať môžu. Ak však máte tráviace ťažkosti, skôr by som aktuálne bolesti v podbrušku pripisoval tomu. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vhodné je vylúčiť aj infekciu COVID-19, ktorá môže robiť aj Vami popisované ťažkosti. Pri pretrvávaní tráviacich ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára, ktorý Vás eventuálne odošle na gastroenterológiu.