• CA 125

    , Autor: Anita419

    Dobry den, v ramci prevetivy mi z odberu krvi vysli zvysene hodnoty CA125 priblizne 44. Vsetky ostatne gynekol. vysetrenia boli v poriadku (odber sa realizoval kvoli tomu ze som si priplatila "nadstandardny" balicek prevetivy, nebol nan ziaden konkretny dovod/podozrenie na nejake ochorenie). Po polroku som bola na kontrolnom odbere a onkomarker je rovnaky (ani sa nezvysil ani neklesol). Moj gynekolog s tym dalej nic neplanuje robit, neodoslal ma nikam, vraj je to ok ked sa nezvysuje. Prosim je to spravny pristup? Dakujem

    Dobrý deň, CA 125 je nešpecifický onkomarker, ktorý môže byť zvýšený z rôznych príčin, príčina nemusí byť vôbec gynekologická. Ak sú všetky výsledky v poriadku a nemáte žiadne ťažkosti, stačí kontrola o 6 mesiacov. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.