• Ct nalez

    , Autor: Sisi2212

    Pan doktor este doplnim otazku, ano he4 mam brane, aj roma index to je v poriadku, tym padom by ten ca125 hodnota 38 nemalo byt nieco vazne? A co hovorite na ten nalez na maternici? Uterus normálneho tvaru, výraznejšie heterogénne sýtenie fundu a tela s hypodenzitam, to moze znamenat aj nieco vazne taketo heterogenne loziska? Podla popisu alebo bezny nalez? Ďakujem

    Dobrý deň, norma Ca 125 u zdravých žien je do 35 kIU/l. Hodnota 38 kIU/l je iba mierne zvýšená. Ak sú spomínané onkomarkery v norme, podľa mňa sa nemusíte obávať. Onkomarker Ca 125 je často zvýšený v prípadoch endometriózy. K spomínaným heterogénnym ložiskám s hypodenziami sa Vám takto neviem vyjadriť. Môže sa jednať o adenomyózu, ale aj o kalcifikáty v stene maternice. Nevidel som USG gynekologický nález a nepoznám ani ďalšie informácie, či ešte menštruujete, aký je Váš vek, … Neviem sa Vám takto viac objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.