• Vysvetlenie spravy

    , Autor: Sisi2212

    Dobry den, poprosim o vysvetlenie spravy od gynekologa. Poerio po ablacii deformovane, centralne mala plocha alo E - realizujem LBC. Bol robeny knips biopsia - histologia - metaplazia. Co znamena prosim vas to mala plocha ako E??? Dakujem

    Dobrý deň, E je skratka pre ektrópium, čo by metaplázia aj potvrdzovala. Poerio je preklep, má to byť portio, čo je krčok maternice. Nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.